USA zaplavili anjeli, obrovský živý betlehem zlomil rekord

USA zaplavili anjeli, obrovský živý betlehem zlomil rekord
Foto: SITA/AP

V americkom meste Provo, štát Utah, sa zišli stovky ľudí v kostýmoch anjelov, Svätej rodiny, pastierov a Troch kráľov, aby vytvorili najväčší živý betlehem v histórii. Účastníkom stretnutia sa pokusom o napodobnenie impozantného biblického výjavu podarilo zlomiť nový svetový rekord.

USA zaplavili anjeli, obrovský živý betlehem zlomil rekord
Foto: SITA/AP

Živá replika betlehemských jasiel našla svoj dočasný domov v parku Rock Canyon s unikátnym výhľadom na zasnežený vrch Provo. Zúčastnilo sa jej 1039 ľudí, scénu oživili aj ťavy, somáre a ovce. Organizátorom sa tak podarilo prekonať rekord z uplynulého roka, kedy sa do živého betlehemu v anglickom Lancashire zapojilo 898 účastníkov.

Organizátori však zdôraznili, že v časoch, kedy ľudí zachvátila nákupná horúčka a obchodné centrá praskajú vo švíkoch, im viac ako o vytvorenie nového rekordu išlo o pripomenutie skutočného ducha Vianoc. „Chceli sme len svetu pripomenúť, o čom Vianoce naozaj sú,“ uviedol jeden z organizátorov Derral Eves.

Myšlienku na obrovský živý betlehem sa pritom podarilo premeniť na realitu za necelý mesiac. Dopomohla k tomu aj usilovnosť 50 rodín, ktoré štyri týždne neúnavne šili kostýmy pre vyše tisíc ľudí. „Bolo to ako tradičné seansy šitia v dávnych dobách,“ prezradila Valerie Harmon, ktorá sama ušila vyše 75 kostýmov.

Rekordný živý betlehem, ktorý vzbudil veľkú pozornosť aj na sociálnych sieťach, poslúži aj ako kulisa pre hudobné video, ktoré komunita odvysiela už budúci týždeň.

www.heraldextra.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom