USA zdolali Švajčiarov, vo štvrťfinále ich čaká Fínsko

Usa svajciarsko
Švajčiar Andres Ambuhl (vpravo) v súboji s Američanom Jeffom Petrym počas MS v hokeji 2012 Foto: SITA/AP

HELSINKI 15. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti USA zvíťazili v záverečnom stretnutí H-skupiny majstrovstiev sveta v Helsinkách nad Švajčiarskom 5:2 a posunuli sa na konečnú 2. priečku.

Vo štvrťfinále čaká na tím USA vo štvrtok 17. mája od 17.30 SELČ domáce Fínsko. Švajčiarsko na druhom šampionáte za sebou nepostúpilo medzi najlepšiu osmičku. Američania doteraz na turnaji prehrali len jeden zápas, keď podľahli Slovensku.

Švajčiarom nestačil ani prvý gól, ktorý strelili v úvode druhej tretiny. Američania ešte do druhej prestávky výsledok obrátili. Stretnutie malo tempo, na oboch stranách bolo viacero dramatických momentov. Američania išli v 47. min do vedenia 4:1, Švajčiari ešte skorigovali, ale skóre uzavrel v 55. min Jeff Petry. Troma bodmi za gól a dve asistencie sa v zápase prezentoval syn slovenskej hokejovej legendy Petra Šťastného Paul, ktorý reprezentuje USA.

Výsledok – H-skupina:

USA – Švajčiarsko 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)

Góly: 23. B. Ryan (Pacioretty, Fowler), 37. Fowler (Paul Šťastný), 46. Paul Šťastný (B. Ryan, Pacioretty), 47. Goligoski (Abdelkader, Palmieri), 55. Petry (Paul Šťastny) – 21. Rüthemann (Brunner, Romy), 55. Trachsler (Plüss, Josi)

Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fraňo (ČR), Lärking (Švéd.) – Kilian (Nór.), Šeľanin (Rus.), 9212 divákov