Usain Bolt nezískal kontrakt v tíme „námorníkov“a ukončil skúšku v Austrálii

Usain Bolt
Bývalý šprintér Usain Bolt v drese Central Coast Mariners. Foto: SITA/AP

GOSFORD 2. novembra (WebNoviny.sk) – Osemnásobný olympijský šampión v atletike Usain Bolt sa nedočkal profesionálneho futbalového kontraktu ani v Austrálii. Po tom, čo sa nedohodol na podmienkach zmluvy s klubom Central Coast Mariners, oficiálna stránka „námorníkov“ informovala, že 32-ročný Jamajčan s okamžitou platnosťou končí svoje tréningové pôsobenie s účastníkom tamojšej A-League.

Finančné podmienky

Klub údajne Boltovi ponúkol kontrakt v hodnote 150-tisíc austrálskych dolárov a dúfal, že získa tretiu stranu, ktorá by participovala na splnení jeho finančných požiadaviek. Tie sa podľa Sydney Morning Herald pohybovali až na úrovni 3 miliónov. Držiteľ svetového rekordu v behu na 100, resp. 200 metrov nedávno odmietol možnosť podpisu dvojročnej zmluvy aj s maltským klubom FC Valletta.

„Bolo pre nás potešením spolupracovať s Usainom pri jeho úsilí stať sa profesionálnym futbalistom. Bolo to vzájomne prospešné partnerstvo, ktoré prinieslo zvýšený záujem o Central Coast Mariners aj A-League,“ uviedol vo vyhlásení majiteľ klubu Mike Charlesworth.

Veľmi vďačný

Bolt sa k austrálskemu tímu pripojil v auguste. Odvtedy sa mu podarilo za Central Coast Mariners dvakrát skórovať v priateľskom zápase. „Chcel by som sa poďakovať majiteľom, manažmentu, realizačnému tímu, hráčom aj fanúšikom Central Coast Mariners za to, že som as cítil vítaný počas celého obdobia, ktoré som tu strávil,“ poznamenal Usain Bolt.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Usain Bolt