Úspech slovenských cyklistov na pretekoch v Kamerune, Bellan ovládol prvú etapu

Juraj Bellan
Slovenský cyklista Juraj Bellan. Foto: SITA/Jakub Julény

YAOUNDÉ 14. októbra (WebNoviny.sk) – Cyklisti slovenského profesionálneho tímu Dukla Banská Bystrica si zatiaľ úspešne počínajú na pretekoch Grand Prix Chantal Biya zaradených do kategórie UCI 2.2. Štvrtkovú úvodnú etapu ovládol 21-ročný jazdec Andrej Cully a špurt pelotónu o druhé miesto vyhral v piatok Juraj Bellan.

„V závere som mal už dosť, v tej stene som šiel už v kŕčoch. V špurte dolu kopcom ledva tlačil pedále v sedle,“ povedal Bellan, jeho slová prostredníctvom tlačovej správy doplnil Cully: „Kamerunčan nastúpil v najstrmšej časti. Na výkon dnes skrátka zvíťazil, bol o kúsoček lepší. Celý deň sme ťahali, v závere nám chýbal len kúsok dostihnúť ho.“

Po druhej zo štyroch etáp je Cully na druhom mieste v celkovej klasifikácii s trojsekundovým mankom na víťaza druhej etapy Clovisa Kamzonga. Priebežne tretí je ďalší Slovák z Dukly Martin Mahďar s odstupom 17 sekúnd. Ten je zároveň súťaže vrchárov a Cully vedie poradie mladých jazdcov pred Bellanom.