Ústavný súd vyhovel Čentéšovej námietke o predpojatosti

Jozef čentéš
Foto: SITA/Marián Peiger

KOŠICE 24. januára (WEBNOVINY) – Ústavný súd SR dnes rozhodol o zložení senátu, ktorý sa bude zaoberať sťažnosťou nevymenovaného kandidáta na post generálneho prokurátora Jozefa Čentéša.

O sťažnosti Čentéša, doručenej Ústavnému súdu SR 3. januára 2013, ktorou namietal porušenie práva na prístup k voleným a iným verejným funkciám za rovnakých podmienok a právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti prezidentom Slovenskej republiky, a ktorá obsahovala aj návrh na nariadenie dočasného opatrenia, bude rozhodovať senát v zložení Marianna Mochnáčová – predsedníčka senátu a sudcovia Ján Luby a Ladislav Orosz.

Senát ÚS SR v zložení: Lajos Mészáros – predseda senátu a sudcovia Juraj Horváth a Sergej Kohut na neverejnom zasadnutí dnes rozhodol o podaní Jozefa Čentéša z 9. januára, ktorým uplatňuje námietku predpojatosti proti ústavným sudcom Petrovi Brňákovi a Milanovi Ľalíkovi.

Títo dvaja sudcovia mali pôvode rozhodovať o jeho sťažnosti pre nevymenovanie za generálneho prokurátora ako aj o vydaní predbežného opatrenia, ktorým by ústavný súd pozastavil novú voľbu kandidáta na generálneho prokurátora, kým nerozhodne o merite Čentéšovej sťažnosti.

Čentéš vzal rozhodnutie Ústavného súdu SR na vedomie. „Budem čakať na rozhodnutie Ústavného súdu SR o návrhu na vydanie dočasného opatrenia a na rozhodnutie v merite veci,“ uvádza v stanovisku, ktoré poskytol agentúre SITA.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jozef ČentéšJuraj Horváth
Firmy a inštitúcie Ústavný súd SR