Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Chorvátsko zvážalo migrantov k maďarskej hranici
Chorváti začali zvážať migrantov autobusmi k hraniciam Maďarska. Ďalší migranti cestovali k maďarským hraniciam vlakom. Chorvátsko, 18. september 2015. Foto: SITA/AP
18. februára 2016 SprávySvet od SITASITA Diskusia()

Utečenci sa budú registrovať na macedónsko-gréckej hranici

Záhreb 18. februára (WebNoviny.sk) – Šéfovia policajných zborov krajín ležiacich na takzvanej balkánskej trase sa dnes dohodli na novom spôsobe zaobchádzania s migrantmi, ktorí dorazia k macedónsko-gréckym hraniciam. Týmto opatrením sa snažia obmedziť prílev ilegálnych migrantov smerujúcich do západnej Európy, napísala agentúra AP.

Šéf chorvátskej polície Vlado Dominič povedal, že policajní predstavitelia Chorvátska, Srbska, Slovinska, Macedónska a Rakúska sa počas dnešného stretnutia v chorvátskej metropole Záhreb dohodli na tom, že registrácia a hlavný skríning migrantov bude prebiehať v Macedónsku na hraniciach s Gréckom. Dodal, že toto opatrenie vstupuje do platnosti okamžite.

Migranti, ktorí kontrolami prejdú, budú následne dopravení z macedónskeho pohraničného mesta Gevgelija k rakúskym hraniciam.

Zmienené krajiny sa na dnešnom stretnutí tiež dohodli, že každá z nich sa o utečencov postará samostatne. O pomoc s registráciou a kontrolami migrantov plánujú požiadať aj Albánsko a Bulharsko, ktoré by v prípade úplného uzatvorenia grécko-macedónskych hraníc čelili zvýšenému náporu utečencov, spresnila chorvátska agentúra HINA.

Doteraz boli státisíce migrantov utekajúcich pred vojnovými konfliktami a chudobou prepravovaní na hranice každej zo spomínaných balkánskych krajín, kde boli samostatne preverení a pred pokračovaním v ceste im boli vydané dokumenty na dočasný azyl.

Odporúčané články

Slovinská vláda žiada nasadenie armády pri ochrane hraníc Rakúsko prijme na južných hraniciach len 80 migrantov denne

Témy

Diskusia

O utekaní pred vojnou nemôže byť ani reč. Zoberú zopár žien a detí , aby sa nepovedalo a ľahšie šlo. ZDÁ SA , ŽE IM JE ŠUMA FUK, ŽE ICH VLASTNÁ ARMÁDA POSTRÁDA. LEPŠIE JE BYŤ ROZUTEKANÍ A ZAŠITÍ V EURÓPE .... Toto je vyslovený biznis PAŠERÁKOV a EURÓPSKYCH KRAJÍN , KTORÉ CHCÚ PROFITOVAŤ Z LACNEJ PRACOVNEJ SILY ( hovoria tomu solidarita, islamo-migrantov ľutujú, aby ich mohli využiť ). Už sa blíži čas, keď tomuto marazmu bude koniec!!! TOTO SÚ TÍ, KTORÍ CHÝBAJÚ V SÝRSKEJ A IRACKEJ ARMÁDE! A sem prišli hromžiť na hranice. Drzosť im nechýba! Ja sa čudujem , že niektoré krajiny majú s nimi trpezlivosť. U nás by vyleteli cez zatvorené dvere! J57 Každá zo zmienených krajín sa o utečencov postará samostatne? Znamená to, že každá ich na svojich hraniciach zaregistruje a skontroluje a preverených zhromaždí na grécko-macedónskych hraniciach a odtiaľ ich prevezie k rakúskym hraniciam? A tam čo s nimi, keď Rakúšania...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...