Útočník na bruselskej stanici mal v ruksaku kanistre s benzínom a klince

Výbuch v Bruseli
Hliadkujúci vojaci v uliciach Bruseli po tom, čo polícia zmarila pokus o útok na hlavnej železničnej stanici. Brusel, 20. jún 2017 Foto: SITA/AP

BRUSEL 21. júna (WebNoviny.sk) – Pokus o útok na bruselskej železničnej stanici Central, jednom z troch hlavných nádraží v belgickej metropole, „mohol byť potenciálne veľmi nebezpečný“, vyhlásil v stredu belgický premiér Charles Michel.

Podľa informácií, ktoré polícia postupne zverejňuje, útočník, ktorý bol marockého pôvodu a doteraz nebola známa jeho inklinácia k extrémizmu, plánoval oveľa väčší útok. Ako informoval federálny prokurátor Eric Van der Sypt, útočník mal v ruksaku kanistre s benzínom a klince.

„Bolo jasné, že chce spôsobiť oveľa väčšiu škodu, ako spôsobil. Jeho ruksak vybuchol dvakrát, ale mohlo to byť ešte omnoho horšie,“ vyhlásil Van der Sypt. Prvý výbuch upozornil na páchateľa príslušníkov bezpečnostných zložiek, ktorí ho zneškodnili. V poslednej chvíli útočník podľa Van der Sypta bežal k vojakovi a kričal „Allahu Akbar“.

Podľa premiéra Michela krajina po tejto udalosti ešte podstatne sprísni bezpečnostné opatrenia na verejných priestranstvách a masových podujatiach, čo sa bude týkať okrem iného aj stredajšieho koncertu Coldplay v belgickej metropole.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Charles Michel