Útočník z New Yorku varoval Trumpa na Facebooku

Donald Trump
Americký prezident Donald Trump. Foto: archívne, SITA/AP.

NEW YORK 13. decembra (WebNoviny.sk) – Bangladéšan, ktorý čelí obvineniam z terorizmu v súvislosti s pokusom o útok v New Yorku, tesne pred svojím činom varoval na sociálnej sieti prezidenta Donalda Trumpa. „Trump nedokázal si ochrániť svoju krajinu,“ uviedol Akayed Ullah na Facebooku.

Informovala o tom v utorok federálna prokuratúra v rámci zverejnenia obvinení. Uviedla tiež, že k bombovému útoku ho inšpiroval Islamský štát. Obvinila ho okrem iného z nezákonného držania zbrane, podpory terorizmu či teroristickej hrozby.

Ullah sa v pondelok ráno pokúsil v chodbe metra pri Times Square na Manhattane odpáliť podomácky vyrobenú nálož, ktorú mal pripevnenú na tele. Miesto si podľa vlastných slov vybral pre rozvešané vianočné plagáty. Vyšetrovateľom povedal, že sa chcel pomstiť za americké letecké útoky na organizáciu Islamský štát v Sýrii a inde. Polícia predpokladá, že konal sám.

Dvadsaťsedemročný imigrant Ullah, ktorý sa po nevydarenom útoku nachádza v nemocnici, je údajne vo vážnom stave. Zranenia pri pokuse o útok utrpeli aj traja ďalší ľudia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump