Útočníka z Texasu pred streľbou verejne odmietla spolužiačka, cielil na konkrétnych študentov

Streľba
Smútiaci pri modlitbách po streľbe v strednej škole v Santa Fe 18. mája 2018 Foto: SITA/AP

SANTA FE 21. mája (WebNoviny.sk) – Študentka strednej školy v meste Santa Fe v americkom štáte Texas len niekoľko dní pred útokom verejne odmietla podozrivého strelca.

Problémy trvali celé mesiace

Uviedla to jej matka Sadie Rodriguezová, podľa ktorej mala jej 16-ročná dcéra Shana Fisherová za sebou „štyri mesiace problémov s týmto chlapcom“. Dimitrios Pagourtzis zastrelil v piatok v ich škole desať ľudí vrátane Shany a 13 ďalších zranil.

„Opakovane do nej dobiedzal a ona mu opakovane hovorila nie,“ povedala Rodriguezová pre Los Angeles Times. Sedemnásťročný Pagourtzis bol podľa jej slov čoraz agresívnejší, až ho nakoniec jej dcéra odmietla pred celou triedou. „O týždeň neskôr spustil paľbu na každého, koho nemal rád,“ dodala.

Nemal odvahu na samovraždu

Šlo o najkrvavejšiu streľbu na americkej škole od februára, keď si útok študenta v Parklande na Floride vyžiadal 17 ľudských životov. Pagourtzis pálil zo zbrane, ktorú legálne vlastnil jeho otec. Pôvodne vraj zvažoval samovraždu, no nakoniec sa namiesto toho rozhodol strieľať do druhých.

K zmene rozhodnutia dospel podľa vlastných slov po tom, ako si uvedomil, že nemá odvahu obrátiť zbraň proti sebe. Pagourtzis už medzičasom čelí obvineniam z viacnásobnej vraždy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom