Útočníkov z Volgogradu identifikovali, zatkli ich komplicov

Sulejman, volgograd
Ruskí militanti - Abdurakhman a Sulejman, ktorí zrejme stoja za útokmi vo Volgograde. Sulejmana polícia identifikovala. Foto: SITA/AP

MOSKVA 30. januára (WEBNOVINY) – Ruská polícia identifikovala dvoch údajných samovražedných útočníkov, ktorí majú byť zodpovední za krvavé útoky vo Volgograde a zatkla ich dvoch pravdepodobných komplicov.

Obrazom: Čierna vdova zabíjala na volgogradskej stanici

Vo štvrtok to oznámil Národný protiteroristický výbor, ktorý identifikoval útočníkov ako Askera Samedova a Sulejmana Magomedova. Obaja podľa výboru patrili k militantnej skupine z Bujnaksku v nepokojnej južnej provincii Dagestan.

Polícia navyše zatkla dvoch bratov, oboch z Dagestanu, pre podozrenie z pomáhania teroristom pri cestovaní do Volgogradu. Momentálne ich vypočúvajú, informuje ruská tlačová agentúra Ria Novosti.

Obrazom: Atentát na trolejbus vo Volgograde

Dva útoky vo Volgograde si koncom decembra vyžiadali 34 obetí na životoch a desiatky zranených. Rusko v reakcii zaviedlo prísne bezpečnostné opatrenia súvisiace s blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami v meste Soči, ktoré sa začínajú 7. februára.

Vodca severokaukazských militantov Doku Umarov totiž vyzval svojich nasledovníkov, aby použili „maximálnu silu“ a zabránili uskutočneniu zimných olympijských hier. Umarova považuje Moskva za nepriateľa číslo jeden, odkedy prevzal velenie nad povstalcami, ktorých cieľom je zriadenie islamského štátu na Kaukaze.

Video: Výbuch na volgogradskej stanici

https://www.youtube.com/watch?v=y3HYOq1UGCA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Doku Umarov