Útok na Smer-SD o dobrých vzťahoch s Kočnerom je podľa Fica snahou o prekrytie škandálu Trubana

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 1. augusta 18:19

Útoky na stranu Smer-SD o dobrých vzťahoch s Marianom K. sú snahou o prekrytie škandálu Michala Trubana s užívaním návykových látok.

Povedal to predseda strany Smer-SD Robert Fico vo videu, ktoré strana zverejnila na sociálnej sieti Facebook. V ňom okrem iného Fico zaútočil na Denník N, ktorý podľa jeho slov účelovo prináša tieto informácie so snahou pomôcť lídrovi Progresívneho Slovenska Trubanovi.

Trubanov drogový škandál

Informácie, ktoré uverejnil denník, sa pritom neodvolávajú len na samotnú komunikáciu Mariana K. a Norberta Bödöra, ale aj na analýzu slovenskej polície, ktorá je súčasťou vyšetrovacieho spisu vraždy novinára Jána Kuciaka.

Fico obvinenia odmieta s tým, že keby Marian K. ovládal políciu, nebol by dodnes stíhaný, nieto ešte väzobne.

„Všetci si pamätáme, keď bolo treba prekryť škandál Andreja Kisku. Dnes sme v tej istej situácii. Na povrch vyšiel neuveriteľný drogový škandál pána Trubana. Ja som robil všelijaké prednášky po školách, ale nikdy som sa nechválil tým, že by som pre boha užíval drogy, alebo že by som na to nahováral deti. Mocichtiví, ktorí stoja za Denníkom N, pochopili, že je zle a treba tento škandál s drogami prekryť a musíme niečo vytiahnuť na Smer-SD. Je tu tvrdenie Denníka N na základe nejakých údajných prepisov esemesiek medzi dvoma súkromnými osobami, že dvaja ľudia, medzi nimi Marian Kočner, riadili políciu a mali ju úplne pod kontrolou, ale Denník N si šliape po jazyku. Keby mal pán Kočner pod kontrolou políciu a prokuratúru, tak nemôže byť ani vyšetrovaný, ani stíhaný a už vôbec nie vzatý do väzby,“ povedal Fico.

V Smere sa podľa Trubana boja nových politikov

Smeru-SD padá na hlavu jedna kauza za druhou, boja sa, že ich vymenia noví politici. Tak reaguje líder koalície Progresívne Slovensko – Spolu Michal Truban na vyjadrenia predstaviteľov Smeru-SD Roberta Fica a Roberta Kaliňáka. Podľa nich komunikácia medzi obvineným Marianom K. a nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom slúži len na prekrytie toho, že Truban si dal počas vysokej školy marihuanu.

„Podľa Fica a Kaliňáka sa všetci spojili: polícia, prokuratúra, súdy, Denník N, Bödör s Kočnerom a určite aj ESET so Sorošom – len aby prekryli môj joint z výšky. V skutočnosti sa musia v Smere veľmi báť nových politikov, že ich vymeníme, lebo im padá na hlavu jedna kauza za druhou,“ uviedol Truban v stanovisku, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa koalície Silvia Hudáčková.

Truban v stanovisku ďalej pripomína, že polícia zachytila správy, ktoré potvrdzujú, že Norbert Bödör, ktorého SBS Bonul zarába milióny na štátnych zákazkách od Smeru, zabezpečoval pre Mariana K. lustrácie v policajných evidenciách. Podľa neho sa tak potvrdzuje previazanosť politikov Smeru, oligarchov, mafie a bezpečnostného aparátu štátu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Michal TrubanRobert Fico