Útok Tigera Woodsa na post svetovej jednotky prerušila búrka

Tiger Woods
Tiger Woods Foto: SITA/AP

ORLANDO 25. marca (WEBNOVINY) – Snahu amerického golfistu Tigera Woodsa prepracovať sa po dva a pol roku na pozíciu svetovej jednotky prerušilo počasie.

Pre silnú búrku museli nedeľňajší program na turnaji Arnold Palmer Invitational v Orlande prerušiť a odložiť na pondelok.

Silný vietor a voda na greenoch umožnili odohrať Woodsovi len úvodné dve jamky 4. kola, po ktorých viedol o tri údery pred štvoricou súperov. Golfistov potom vyzvali, aby opustili ihrisko.

Woods môže nahradiť na poste svetovej jednotky Roryho McIlroya zo Severného Írska.

Na ihrisku Bay Hill vyhral doteraz sedemkrát a útočí na ôsmy titul. Vyšla mu najmä sobota, keď zahral šesť úderov pod par a vedie pred Johnom Huhom, Rickiem Fowlerom, Keeganom Bradleym a Justinom Roseom. Woods bol doteraz svetovou jednotkou 623 týždňov.

Víťaz štrnástich turnajov Major bol na vrchole rebríčka naposledy 30. októbra 2010, po sérii zranení a sexuálnom škandále sa však začal postupne v renkingu prepadať. Woods vyhral turnaj, ak viedol pred finálovým kolom, v 50 prípadoch z 54. Celkovo útočí v Orlande na 77. triumf kariéry na okruhu PGA a historickému rekordérovi Samovi Sneadovi by sa priblížil na rozdiel piatich prvenstiev. A

k sa mu podarí vyhrať Palmer Invitational, stane sa prvým golfistom histórie s ôsmimi úspechmi na jednom podujatí PGA. „Víťazstvo ešte nemám isté. Mám k nemu blízko a mal by som to v pondelok nejako zvládnuť,“ povedal Woods.