Uväznili ďalšieho možného komplica útočníka z Nice

Teroristický útok v Nice
Vo francúzskom meste Nice zahynuli desiatky ľudí po tom, ako nákladné auto vrazilo do davu ľudí oslavujúcich sviatok dobytia Bastily. Nice, 15. júla 2016 Foto: SITA/AP

PARÍŽ 2. augusta (WebNoviny.sk) – Viac ako dva týždne po teroristickom útoku z juhofrancúzskeho Nice obvinila tamojšia justícia ďalšieho podozrivého a súčasne na neho uvalila vyšetrovaciu väzbu.

Ide o 36-ročného muža, ktorý sa útočníkom z mraziarenského kamiónu – Mohamedom Lahouaiejom Bouhlelom, moslimom tuniského pôvodu žijúcim vo Francúzsku, zvečnil na fotografiách objavených v jeho mobilnom telefóne. Muža obvinili zo spoluúčasti na zločineckom sprisahaní v súvislosti s teroristickým zámerom. S Bouhlelom mal udržiavať kontakt najmenej rok. Informovali o tom francúzske elektronické médiá a internetové servery.

Obrazom: Teroristický útok v Nice

Vo Francúzsku už skôr uvalili vyšetrovaciu väzbu v súvislosti s útokom, ktorý si vyžiadal životy 84 nevinných ľudí, na päť podozrivých z napomáhania útočníkovi. Troch z nich obvinili z napomáhania k vražde v spojitosti s teroristickým činom. Dvaja ostávajúci sa mali podieľať na zabezpečení pištole pre políciou napokon zneškodneného útočníka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom