Úvod španielskej Vuelty patril cyklistom amerického družstva, tímovú časovku vyhral BMC Racing

BMC Racing
Cyklistický tím BMC Racing. Foto: archívne, SITA/AP

NIMES 19. augusta (WebNoviny.sk) – Jazdci tímu BMC Racing sa stali víťazmi tímovej časovky na 13,7 km na úvod cyklistických pretekov Vuelta a Espaňa.

Americké družstvo vo francúzskom Nimes dosiahlo čas 15:58 min. Na druhom mieste skončilo belgické zoskupenie Movistar s odstupom šiestich sekúnd a tretiu priečku obsadil rovnako s mankom šiestich sekúnd nemecký tím Sunweb. Nemecké družstvo Bora-Hansgrohe v zostave s Michael Kolář klasifikovali v cieli na šiestej pozícii (+21 s).

Lídrom klasifikácie je Austrálčan Rohan Dennis, slovenský jazde Michael Kolář je s mankom na 2:58 min na predposlednom 197. mieste.

V nedeľu je na programe 2. etapa z Nimes do Gruissanu dlhá 203,4 km.

Vuelta a Espaňa 2017

• výsledky – sobota:

1. etapa (Nimes – Nimes /Fr./, tímová časovka na 13,7 km): 1. BMC Racing 15:58 min, 2. QuickStep-Floors +6 s, 3. Sunweb +6, 4. Sky +9, 5. Orica-Scott +17, 6. Bora-Hansgrohe (Michael Kolář) +21

Poradie po 1. etape: 1. Rohan Dennis (Aus.) 15:58 min, 2. Daniel Oss (Tal.), 3. Nicolas roche (Ír.), 4. Alessandro de Marchi, 5. Damiano Caruso (obja Tal.), 6. Tejay van Garderen (USA) – všetci rovnaký čas ako líder, … 197. Michael Kolář (SR) Bora-Hansgrohe +2:58 min