Už od zajtra sa bude v Bratislave BLAFovať

Bez názvu
Foto: Bratislava Arf Festival - BLAF

BRATISLAVA 25. septembra (WBN/PR) – Bratislava Art Festival – BLAF je festival vizuálneho umenia, na ktorom môže návštevník zažiť, pochopiť, vnímať a diskutovať o umení. BLAF 2013 sa bude konať v dňoch 26. – 29. septembra 2013 (štvrtok až nedeľa). Opäť nebude chýbať BLAF Market, koncert na Nádvorí SNG a super program pre deti aj dospelých vonku aj v galérii.

Program v Slovenskej národnej galérii odštartuje vo štvrtok 26.9. a pokračovať bude aj v piatok 27.9. eventom V galérii nezvoní – Zaslúžené farby (s podporou Nadácie Orange). Pôjde o vzdelávací workshop pre základné školy k výstave Talianska maľba. Na program je nutné sa prihlásiť na barbora.jurinova@sng.sk

Vo štvrtok na Nádvorí SNG od 13.00 začne prebiehať worskop Heineken Bike Art. Holandská značka Heineken oslávi na BLAF-e svoje 140-te narodeniny workshopom, na ktorom budú študenti z desiatich katedier Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave navrhovať nový dizajn mestských bicyklov. Jeden z originálnych autorských kúskov získa niektorý z návštevníkov BLAF-u (vyžrebovaný bude po konci festivalu). V rámci výsledkov workshopu bude večer o 19.30 vyhodnotený aj najlepší autorský dizajn.

V Berlinke bude počas celého trvania festivalu BLAF prebiehať cyklus prednášok Ako na umenie? Medzinárodní hostia preveria súčasné umenie z pohľadu kurátorsko-kritického, výskumného, performatívneho a trhového. Zoznam prednášok nájdete tu http://blaf.sk/sk/events/showEvent/id:177/back:ZXZlbnRzL2luZGV4

Vo štvrtok si v SNG určite nenechajte ujsť skupinovú performace Andrása Cséfalvaya, Miry Gáberovej, Katy Mach, Lucky Mičíkovej, Martina Vongreja, Piraten a Zuzany Žabkovej na streche SNG Kedy už táto vojna skončí zo začiatkom o 17.00.

V piatok o 17.00 pokračujeme vzdelávacím projektom ateliéru IN VŠVU Bratislava Open Studio, kde sa predstaví nová riaditeľka tranzit.sk Judit Angel.

Večer sa môže prísť každý zabaviť do netradičního prostredia galerijného nádvoria na koncert skupín Puding pani Elvisovej, Le Payaco a Zónu A. Čaká vás príjemná spoločnosť, vynikajúca atmosféra, skvelí ľudia, výborné jedlo a nápoje.

Víkend otvorí BLAF Market, kde nájdete vyše 25 originálnych značiek nielen zo Slovenska. Veci ručne vytvorené, výnimočné, voňavé, svieže a presne také, aké isto hľadáte. Na nádvorí Slovenskej národnej galérie ho stíhate aj v nedeľu.

Celý víkend môžu rodiny s deťmi stráviť na Nádvorí SNG, kde sa im v rámci Ateliérov pre rodiny s deťmi budú venovať naši lektori a pracovníci oddelenia galerijnej pedagogiky.

Na sobotu je pripravená o 16.00 a 20.00 definitívne posledná pochôdzka architektonickými zákutiami rozsiahleho komplexu SNG s generálnou riaditeľkou Alexandrou Kusou. Kapacita je obmedzená, rezervujte su svoje miesto už dnes na zuzana.palicova@sng.sk

Od 16.00 vám na Nádvorí SNG bude hrať Daniel Baláž, od 18.00 sa môžete zapojiť do Jednohubiek – „nezáväzného“ rozhovoru o umení s lektorom na výstavách Ľubomíra Ďurčeka a Talianska maľba. Večer si v Amfiteátri SNG môžete vychutnať To najlepšie z festivalu animovaných filmov Anča 2013.

V nedeľu pokračuje BLAF Market, Ateliéry pre deti a skvelá atmosféra na Nádvorí SNG. V Esterházyho paláci si poobede užite výklady k našim aktuálnym výstavám.

Slovenská národná galéria ako spoluoranizátor festivalu pozýva na štyri dni plné umenia, zábavy, poučenia ale aj dobrého jedla a pitia už tento víkend!

Bez názvu
Foto: Bratislava Arf Festival – BLAF Foto: Bratislava Arf Festival - BLAF

KOMPLETNÝ PROGRAM PODUJATIA BLAF 2013

26.-27.9. l V galérii nezvoní – Zaslúžené farby (s podporou Nadácie Orange)

9.00 – 11.00 l Esterházyho palác

Vzdelávací workshop pre základné školy k výstave Talianská maľba.

Na program je nutné sa rezervovať: barbora.jurinova@sng.sk

Štvrtok 26. september

od 13.00 l Heineken Bike Art

Nádvorie SNG

Holandská značka Heineken oslávi na BLAF-e svoje 140-te narodeniny workshopom, na ktorom budú študenti z desiatich katedier Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave navrhovať nový dizajn mestských bicyklov. Jeden z originálnych autorských kúskov získa niektorý z návštevníkov BLAF-u (vyžrebovaný bude po konci festivalu). V rámci výsledkov workshopu bude vyhodnotený aj najlepší autorský dizajn.

17.00 l Kedy už táto vojna skončí

Strecha SNG, Riečna 1

Skupinová performance Andrása Cséfalvaya, Miry Gáberovej, Katy Mach, Lucky Mičíkovej, Martina Vongreja, Piraten a Zuzany Žabkovej *

18.00 l Pre/Post/post-Internet

Berlinka

Prednáška americkej teoretičky a kurátorky Karen Archey, zaoberajúcej sa výskumom presahov súčasného umenia a internetu. *

Piatok 27. september

17.00 l OPEN STUDIO: Judit Angel / tranzit.sk

Berlinka

Moderovaný rozhovor o programovej koncepcii novej riaditeľky tranzit.sk Judit Angel. Moderuje: Dorota Kenderová. Open studio je vzdelávací projekt ateliéru IN VŠVU Bratislava.

19.00 l Otvárací koncert BLAF-u 2013

Nádvorie SNG

Prídťe sa zabaviť do netradičního prostredia galerijného nádvoria na koncert obľúbených skupín. Príjemná spoločnosť, vynikajúca atmosféra, skvelí ľudia, výborné jedlo a nápoje. Ale najmä – hviezdy slovenskej pop-punk-rockovej scény PUDING PANI ELVISOVEJ, LE PAYACO a ZÓNA A!!!

Vstup zadarmo a pre všetkých!

Sobota 28. september

11.00 – 20.00 l BLAF Market

Nádvorie SNG

Na nádvorí SNG predstaví vyše 25 originálnych značiek nielen zo Slovenska. Veci ručne vytvorené, výnimočné, voňavé, svieže a presne také, aké isto hľadáte.

14.00 – 17.00 l Monika Kompaníková a jej Hlbokomorské rozprávky + ilustrátorský workshop

Ex Libris v SNG, Esterházyho palác

V kníhkupectve Ex Libris v SNG porozpráva spisovateľka Monika Kompaníková o svojej novej knižke Hlbokomorské rozprávky. Vďaka mladým hercom a ich scénickému čítaniu sa detský i dospelý divák hravo dostane do podmorského sveta, ktorým ho tvorivo prevedú ilustrátori a kurátori SNG. Rezervácie na: barbora.jurinova@sng.sk

14.00 – 18.00 l Ateliéry pre rodiny s deťmi

Nádvorie SNG

V SNG môžete s deťmi stráviť celé popoludnie, pripravených je niekoľko otvorených ateliérov.

16.00 a 20.00 l pochôdzka architektonickými zákutiami rozsiahleho komplexu SNG s generálnou riaditeľkou Alexandrou Kusou. Pozor! Kapacita je obmedzená (20 osôb / 1 sprievod) – rezervácie na: zuzana.palicova@sng.sk

17.00 l Vita Zaman & Christina Steinbrecher – Pfand: School of Happiness

Berlinka

Prednáška umeleckých riaditeliek Vienna Fair o „východe“ a stratégiách vizibility a o meniacich sa konceptoch a pozíciách veľtrhov s umením ako miest pre umeleckú distribúciu. *

16.00 – 20.00 l Hrá Daniel Baláž

Nádvorie SNG

18.00 – 20.00 l Jednohubky

2. – 3. poschodie Esterházyho paláca

„Nezáväzný“ rozhovor o umení s lektorom / lektorkou na retrospektívnej výstave Ľubomíra Ďurčeka alebo na výstave Talianska

20.00 l Kinečko: Best of Fest Anča

Amfiteáter SNG, (v prípade nepriaznivého počasia sa premietanie nekoná). To najlepšie z festivalu animovaných filmov Anča 2013.

Nedeľa 29. september

12.00 – 18.00 l Blaf Market

Nádvorie SNG

Na nádvorí SNG predstaví vyše 25 originálnych značiek nielen zo Slovenska. Veci ručne vytvorené, výnimočné, voňavé, svieže a presne také, aké isto hľadáte.

14.00 – 18.00 l Ateliéry pre rodiny s deťmi

Nádvorie SNG

V SNG môžete s deťmi stráviť celé popoludnie, pripravených je niekoľko otvorených ateliérov.

15.00 l Siesta v galérii: Ľubomír Ďurček

3. poschodie Esterházyho paláca

Pohodová komentovaná prehliadka výstavy.

16.00 l Siesta v galérii: Talianská maľba

2. poschodie

Pohodová komentovaná prehliadka výstavy.

17.00 l Mladen Miljanović: From repressed State of Body to Eternal Body

Berlinka

Od kontrolovaného stavu tela k telu večnému – Prednáška performatívneho umelca z Bosny a Hercegoviny, aktuálne vystavujúceho v pavilóne Bosny a Hercegoviny na 55. Bienále v Benátkach.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom