Úžasné! Táto nová PlayStation 4 hra vyzerá ako film od Pixaru

Ratchet.jpg

Hry vyzerajú z roka na rok lepšie. Pozri si dôkaz. :-)

Ide o novú hru Ratchet & Clank, ktorá vyšla len minulý týždeň. Treba povedať, že naozaj nevyzerá zle. Sleduj:

Toto je Ratchet. Je to „lombax“ – mačka so záľubou v technológii a hrdinstve.

Ratchet1.png
BRATISLAVA 21. septembra (WEBNOVINY) - Britská speváčka a módna návrhárka Victoria Beckham vyvolala u užívateľov Twitteru najväčšiu odozvu zo všetkých dizajnérov, ktorí svoje kolekcie predviedli na Newyorskom týždni módy. Jej modely na sociálnej a mikroblogovacej sieti počas podujatia spomenuli až 17 173 raz a jej konto odvtedy sleduje o vyše 57-tisíc ľudí viac ako predtým. Beckham má výrazný náskok pred Marcom Jacobsom, ktorého meno sa na Twitteri počas Newyorského týždňa módy objavilo 8 813 krát. Nasleduje Diane von Furstenberg (8 608 spomenutí), Alexander Wang (6 767 spomenutí) a Michael Kors (6 214 spomenutí). Ako informoval portál denníka Daily Mail, dáta získané z Twitteru analyzovala spoločnosť WhisprGroup. Newyorský týždeň módy sa konal 6. až 13. septembra. Victoria Beckham je manželkou futbalistu Davida Beckhama, s ktorým sa zosobášila v roku 1999 po dvojročnom vzťahu. V tom istom roku sa im narodil najstarší syn Brooklyn, po ktorom nasledovali v roku 2002 Romeo a v roku 2005 Cruz. Ich rodina sa vlani v júli rozrástla o prvú dcérku Harper. Tridsaťosemročná Victoria sa preslávila ako členka Spice Girls, kde ju prezývali Posh Spice. Po tom, ako vyskúšala sólovú kariéru, sa stala úspešnou módnou návrhárkou a tiež autorkou dvoch kníh.

A toto je jej kamoš Clank. Je to robot, ktorý zvyčajne jazdí na Ratchetovom chrbte.

Ratchet2.png

Napríklad takto:

Ratchet3.jpg
Útočník Dinama Riga Petr Ščastlivijv súboji s obrancom Slovana Bratislava Michalom Sersenom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 1. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Nejde len o nejaký umelecký koncept, takto hra naozaj vyzerá ako film.

Ratchet4.jpg
BERLÍN február 8. (WEBNOVINY) - Huszní Mubarak egyiptomi elnök, aki már csaknem két hete sikeresen ellenáll a tüntetők követelésének, hogy mondjon le, a legközelebbi napokban várhatóan Németországba utazik. Egy meg nem nevezett forrás szerint az utazás oka átfogó orvosi vizsgálat lehet, melynek a múltban már alávetette magát Németországban. A forrás szerint Báden-Württemberg szövetségi tartomány egyik klinikáján már minden készen áll a bírált egyiptomi vezető érkezésére- írja a Der Spiegel német folyóirat hírportálja.

Ďalšou dôležitou postavou vo svete tejto hry je Kapitán Quark.

Ratchet5.png
Foto: SITA/AP

Ratchet a Clank majú výborný vzťah, vďaka čomu sa môžu potenciálnym hráčom zapáčiť ešte viac.

Ratchet6.jpg

A budú potrebovať tvoju empatiu – o nič menšie ako o záchranu celej galaxie v tejto hre nejde. Jej osud spočíva v tvojich rukách.

Ratchet7.jpg

To znamená aj boj s obrovskými protivníkmi, ako je napríklad tento chlapík:

Ratchet8.jpg
Fanúšikovia Slovana Bratislava oslavujú víťazstvo svojho tímu nad Dinamom Riga po skončení zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 1. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

A tento tiež:

Ratchet9.jpg
Victoria Beckham zo Spice Girls počas vystúpenia na záverečnom ceremoniáli Letných olympijských hier v Londýne. Londýn, 12. augusta 2012. Foto: SITA/AP

A rozhodne aj táto obrovská zvieracia obluda:

Ratchet10.jpg
Roger Federer Foto: SITA/AP

Je tu však dobrá správa: Ratchet má tie najhlúpejšie zbrane na svete. Napríklad táto jeho nepriateľov núti zábavne tancovať.

Ratchet11.jpg

Existujú, samozrejme, aj menší nepriatelia, ktorým sa môže Ratchet pozerať priamo do tváre. Menší ale neznamená menej nebezpečný.

Ratchet12.jpg

Z pohodlia svojej lode môžeš preskúmať nádherné svety:

Ratchet13.jpg
ATÉNY 16. januára (WEBNOVINY) - Grécky premiér Lucas Papademos verí tomu, že dohoda o výmene gréckych dlhopisov sa dosiahne včas. "V týchto diskusiách je malá prestávka. Ale verím, že budú pokračovať a včas dosiahneme dohodu, ktorá bude vzájomne prijateľná," povedal v pondelok pre televíznu stanicu CNBC. Atény sa potrebujú dohodnúť so súkromným sektorom, Európskou úniou a Medzinárodným menovým fondom (MMF), aby sa vyhli bankrotu, keď budú v marci splatné grécke dlhopisy. Rokovania s veriteľskými bankami sa však v piatok zastavili bez dosiahnutia dohody. Na základe dohody o zahraničnej pomoci Aténam z októbra minulého roka sa má odpísať polovica hodnoty gréckych dlhopisov. Tento krok spoločne so štrukturálnymi reformami má viesť k poklesu celkového dlhu krajiny do roku 2020 na úroveň 120 % hrubého domáceho produktu (HDP) z terajších 160 % HDP. Inšpektori EÚ, MMF a Európskej centrálnej banky (ECB), ktorí majú do Atén prísť v utorok na rokovania o druhom balíčku pomoci 130 mld. eur, upozornili, že pred odsúhlasením ďalšej pomoci je potrebná dohoda so súkromným sektorom o znížení dlhov. Grécky premiér v pondelok uviedol, že rokovania o týchto dvoch procesoch sa musia dokončiť za dva až tri týždne. "To je cieľ. Domnievam sa, že podmienky na to existujú," povedal pre CNBC. Nemecko dohodu očakáva [caption id="attachment_234448" align="alignright" width="580"]www.webnoviny.sk rel="attachment wp-att-234448">cdn.webnoviny.sk alt="Westerwelle" width="580" height="399" class="size-medium wp-image-234448" data-dominant-color="#1d1c35" /> Foto: SITA, AP[/caption] Nemecko naďalej očakáva, že Grécko sa dohodne so súkromnými veriteľmi na podmienkach zníženia svojho dlhu. Vyhlásil to v nedeľu nemecký minister zahraničných vecí Guido Westerwelle počas návštevy Atén. "Diskusie (o výmene dlhopisov) sú náročné, s dobrou vierou ale dosiahneme dobrý výsledok," povedal Westerwelle po rokovaniach s gréckym rezortným kolegom Stavrosom Dimasom. Inštitút pre medzinárodné financie (IIF), ktorý zastupuje súkromných veriteľov, v piatok prerušil rokovania o odpustení časti dlhov Atén. Zdôvodnil to rozdielnymi názormi na rozsah strát, ktoré by mali niesť súkromní držitelia gréckych dlhopisov. Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble medzitým v pondelok vyzval súkromných investorov, aby v rozhovoroch s Gréckom nekládli prehnané požiadavky, ktoré by mohli zmariť úsilie o zníženie jeho dlhu na udržateľnú úroveň.

Alebo aj pešo, ak chceš:

Ratchet14.jpg
Interiér nového multifunkčného komplexu Centrál v Bratislave. Foto: SITA/Tomáš Halász

V Ratchet & Clank môže aj všedný deň vyzerať pekne:

Ratchet15.jpg
Kapitán Dinama Riga Georgijs Pujacs súboji s útočníkom Slovana Bratislava Tomášom Netíkom počas zápasu Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Bratislava, 1. október 2014. Foto: SITA/Ján Slovák

Pozri sa, ako zaujímavo to vyzerá:

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom