V americkom supermarkete sa strieľalo, útočník zabil desať ľudí vrátane policajta (video)

Supermarket Shooting
Strelec v Colorade pripravil o život desať ľudí. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 23. marca 20:05

Podozrivý z pondelkovej streľby v supermarkete v coloradskom meste Boulder, ktorá si vyžiadala desať mŕtvych, si kúpil pušku šesť dní pred útokom. Uvádza sa to vo vyhlásení o zatknutí, ktoré úrady zverejnili v utorok. Dokumenty neuvádzajú, kde si zbraň kúpil.

Podozrivého identifikovali ako 21-ročného Ahmada Al Aliwi Alissu z Arvady na predmestí Denveru.

V dokumentoch sa uvádza, že podľa zamestnancov obchodu, kde spustil v pondelok popoludní paľbu, viackrát pred ním postrelil staršieho muža.

Motív útoku zatiaľ neurčili

Ďalšiu postrelenú osobu našli podľa dokumentov vo vozidle vedľa auta registrovaného na brata podozrivého.

Podozrivý, ktorého pri prestrelke s políciou zasiahla do nohy guľka, je v nemocnici a očakáva sa, že ho neskôr prevezú do okresného väzenia na základe obvinení z vraždy.

Vyšetrovatelia zatiaľ neurčili motív, veria však, že je jediný strelec, uviedol prokurátor okresu Boulder Michael Dougherty.

Podľa jeho rodiny Alissa trpel nejakou duševnou chorobou, povedal nemenovaný predstaviteľ orgánov činných v trestnom konaní pre agentúru AP. Strelec podľa neho použil poloautomatickú pušku AR-15.

Zomrel aj zasahujúci policajt

Medzi obeťami útoku je aj 51-ročný policajt Eric Talley, ktorý na mieste zasahoval ako prvý. Úrady identifikovali už aj ďalšie obete, ktoré sú vo veku 20 až 65 rokov.

Sú nimi Denny Stong, Neven Stanisic, Rikki Olds, Tralona Bartkowiak, Suzanne Fountain, Teri Leiker, Kevin Mahoney, Lynn Murray a Jodi Waters.

Pondelňajší útok je siedme tohtoročné masové zabíjanie v USA, poukazuje agentúra AP na základe databázy, ktorú zostavuje s novinami USA Today a Northeastern University.

Predchádzala jej streľba zo 16. marca v masážnych salónoch v Atlante, ktorá si vyžiadala osem mŕtvych.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom