V autobuse Snoop Dogga našli policajti drogy

Snoop Dogg
Snoop Dogg Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 10. januára (WEBNOVINY) – Amerického rappera Snoop Dogga cez víkend zadržali, pretože policajný pes v jeho tourbuse objavil marihuanu.

Autobus kontrolovali v mestečku Sierra Blanca v západnom Texase, kde pre marihuanu v roku 2010 zatkli aj country speváka Willieho Nelsona. Polícia uviedla, že vo vozidle našla červenú nádobu s niekoľkými jointami, konkrétne išlo o 14 gramov marihuany.

Snoop Dogg na mieste poprel, že by patrila jemu. Aj keď rapper smie marihuanu užívať v Kalifornii, zákony štátu Texas to nepovoľujú. Snoop Dogga obvinili z nelegálnej držby marihuany, po zaplatení pokuty vo výške 537 amerických dolárov (v prepočte približne 422 eur) ho však okamžite prepustili.

Snoopove problémy s drogami

Snoop Dogg, vlastným menom Calvin Cordozar Broadus Jr., má za sebou bohatú históriu problémov so zákonmi. Už počas štúdia na Long Beach Polytechnic High School ho zatkli a odsúdili za predaj kokaínu, za čo následne strávil šesť mesiacov vo väzení. Ako tínedžer mal Snoop často problémy so zákonom a tiež bol členom neslávne známeho gangu Crips, aj keď túto skutočnosť v roku 1993 poprel. Krátko po ukončení strednej školy ho znovu zatkli za držbu kokaínu, následkom čoho bol počas nasledujúcich troch rokov väčšinou za mrežami.

Početné problémy mal aj v rokoch 2005 až 2006. Napríklad v máji 2005 čelil žalobe v súvislosti s incidentom na koncerte vo washingtonskom meste Auburn, kde jeho ochranka zbila istého Richarda Monroea Jr. Súd nakoniec uznal Snoopa nevinným. V apríli 2006 ho spolu s členmi jeho sprievodu nevpustili do salónika pre cestujúcich prvej triedy na londýnskom letisku Heathrow. Skupina následne zdemolovala letiskový obchod, pričom počas incidentu sa zranilo sedem policajtov. Snoopa a ostatných členov jeho sprievodu zatkli, pričom všetci strávili noc za mrežami a na druhý deň ich prepustili na kauciu.
Snoop Dogg
Foto: SITA/AP

V máji potom britské ministerstvo vnútra zakázalo Snoopovi vstup do Veľkej Británie. Tento zákaz zrušili až v marci 2010.

Ďalší letiskový incident rapper spôsobil v septembri 2006, keď mu na John Wayne Airport v Kalifornii našli v batožine skladací policajný obušok.

Ten mu skonfiškovali, Snoopa však nakoniec na palubu lietadla vpustili. Za tento prehrešok ho o rok neskôr odsúdili na tri roky podmienečne a 160 hodín verejnoprospešných prác.

Iba mesiac po tomto incidente ho zatkli na parkovisku letiska v kalifornskom Burbanku, kde uňho našli marihuanu a strelnú zbraň. Nepokojný rok 2006 zavŕšil zatknutím v novembri po vystúpení v The Tonight Show, pričom aj tentoraz išlo o marihuanu a strelnú zbraň. V apríli 2007 zas dostal Snoop zákaz vstupu do Austrálie. Dôvodom boli jeho predošlé problémy so zákonom. Rapper tak nemohol vystúpiť na MTV Australia Video Music Awards. Zákaz zrušili v septembri 2008. Ďalšou krajinou, ktorá mu zakázala vystúpiť na svojom území, bolo v roku 2010 Holandsko. Informácie zverejnila webová stránka TMZ.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Snoop Dogg