V baráži o extraligu vedie MsHK Žilina už 3:0 na zápasy

Bez názvu
Ilustračné foto Foto: SITA/Ján Grajciarík

PIEŠŤANY 8. marca (WEBNOVINY) – Hokej – baráž o extraligu – tretí zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):

ŠHK 37 Piešťany – MsHK DOXXbet Žilina 1:3 (0:0, 0:1, 1:2) – stav série: 0:3

Góly: 46. Románek (Peško) – 23. Hreus (Petruška, Milovanovič), 44. D. Devečka (Rataj, Juraj Faith), 57. D. Devečka (Hreus, Nemec)

Vylúčení: 6:6 na 2 min, navyše: Bučka – Petruška obaja 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý, Lokšík – Výleta, Šefčík, 2324 divákov

Piešťany: Tomek – A. Kolník, Kalafút, Bučka, Zajac, Vrána, K. Grman, M. Mihálik, T. Magušin – Baran, J. Prokop, Pupák – Románek, Peško, Haring – Gálik, F. Novák, Lušňák – Rybárik, Učeň, Chylo

Žilina: Murín (21. M. Laco) – D. Devečka, Rúfus, Krčula, Dlouhý, Milovanovič, Heš, M. Horský, Leško – Smotrila, Vala, Juraj Faith – V. Nemec, Hreus, M. Kokavec – Petruška, I. Rataj, Stupka – Hájnik, T. Troliga, Drevenák

Prvá tretina bola z oboch strán veľmi vyrovnaná. Tímy hrali smerom dopredu opatrne a sústredili sa predovšetkým na pozornú obranu. Šancí na oboch stranách bolo minimum, brankári Tomek a Murín boli pri nich pozorní.

Domáci začali druhú časť hry aktívnejšie, ale v 23. min ich pribrzdil gól Hreusa, ktorý dorazil Petruškovu vyrazenú strelu. Žilinčania začali mať puk častejšie na hokejkách, brankár Tomek však svojim spoluhráčom častejšie pomáhal. Domáci mohli pohroziť pri presilovkách v druhej polovici prostrednej tretiny, ale úspešní neboli.

V 44. min využili hostia presilovku, Rataj spoza bránky nabil medzi kruhy Devečkovi a ten poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Domáci sa vrátili do stretnutia o necelé dve minúty, keď sa po Peškovom vyhratom buly presadil Románek. Piešťany ožili a snažili sa o vyrovnanie. V 55. min však mohli inkasovať, keď Faith iba prestrelil prázdnu bránku. V 57. min sa hostia dočkali aj tretíkrát, Dušan Devečka pri presilovke sa opäť presadil tvrdou strelou zo strednej vzdialenosti. Extraligista potom už zvrat nedopustil a tešil sa z tretieho víťazstva v sérii.

Milan Klement (tréner Piešťan): „Podľa mojich predstáv sme hrali len v čase od 45. do 54. minúty. Ak by sme hrali podobne celý zápas, bolo by to určite iné. Zbytočnými faulami sme sa pripravili urobiť niečo so stretnutím. Keď už to vyzeralo, že môžeme vyrovnať, prišli fauly.“

Július Pénzeš (tréner Žiliny): „Od úvodu hráči splnili taktické zámery. Nehrnuli sme sa do útoku, čakali na svoju šancu. Dali sme v druhej tretine gól a potom využili aj ďalšie príležitostí.“