V Bardejove sa zvýšil počet ochorení COVID-19, zasadal mestský krízový štáb

Koronavírus, rúška
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Nárast počtu ochorení COVID-19 v Bardejove podnietil vedenie mesta k zvolaniu zasadnutia mestského krízového štábu.

Ako agentúru SITA informoval vedúci tlačového referátu a medzinárodných vzťahov Mestského úradu v Bardejove Štefan Hij, medzi najdôležitejšie závery prijaté na pondelkovom zasadnutí patrí zavedenie povinnej evidencie údajov o stránkach, ktoré zamestnanci vybavili v rámci svojich pracovných povinností na mestskom úrade, pričom od utorka 8. septembra sa pri vstupe bude merať aj telesná teplota zamestnancov a návštevníkov úradu.

Do radnice len s rúškom

Vstup do radnice je podmienený prekrytím horných dýchacích ciest rúškom, šálom, šatkou a podobne. V prípade dovoleniek majú vedúci zamestnanci byť povinne informovaní o mieste pobytu svojich podriadených.

Viac o téme: Koronavírus

„Organizácie v riadiacej pôsobnosti mesta ako sú školy, predškolské zariadenia a zariadenia pre seniorov boli vyzvané k striktnému dodržiavaniu odporúčaní a nariadení kompetentných štátnych orgánov,“ uviedol Hij.

Masové podujatia len v jednom prípade

Krízový štáb sa zaoberal aj posúdením vhodnosti organizovania masových kultúrno-spoločenských podujatí. „Tie sa uskutočnia iba v prípade, že sa celková pandemická situácia nezhorší,“ dodal Hij.

Krízový štáb zároveň vyzval všetkých k maximálnej osobnej zodpovednosti a k dodržiavaniu odporúčaní a nariadení štátnych orgánov.

V okrese Bardejov doteraz zaznamenali celkovo 37 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Nateraz posledný pozitívny prípad zaznamenali v piatok 4. septembra. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 sa na Slovensku nakazilo celkovo 4 636 osôb, koronavírus zatiaľ prekonalo 2 836 ľudí.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Štefan Hij