V Belgicku, Nemecku a Británii zatkli pätnásť ľudí, organizovali pašovania ľudí do Veľkej Británie

putá
Foto: ilustračné, Getty Images

V Belgicku, Anglicku a Nemecku zatkli pätnásť ľudí za organizovanie pašovania ľudí do Veľkej Británie v nákladných autách. Sériu zatknutí odštartovalo zadržanie 29-ročného Albánca v belgickom meste Gent, ktorý je údajným lídrom prevádzačského gangu.

Ako v piatok informovala polícia, v tom istom meste pritom počas razie v hoteli našli 37 Albáncov, ktorí čakali na prevoz cez Lamanšský prieliv.

Identity zadržaných zatiaľ nezverejnili

Vyšetrovanie prípadu viedla Belgická federálna polícia, ktorá ho koordinovala s britskou Národnou kriminálnou agentúrou. Dvanásť osôb muži zákona zatkli v Belgicku, dvoch ľudí v Anglicku a jedného v Nemecku.

Albánci Admir Canaj a Astrit Ramoshi, ktorých zadržali Briti, čelia obvineniam z toho, že v krajine viedli tamojšiu odnož prevádzačskej siete. Identity osôb zadržaných ľudí v Belgicku a Nemecku úrady zatiaľ nezverejnili. Podozrivých zatknutých mimo Belgicka do krajiny vydajú na základe európskeho zatykača, aby tam mohli čeliť obvineniam.

Migrantmi boli hlavne Albánci

Migranti, ktorí boli prevažne Albánci, skupine platili do 15-tisíc eur, aby ich skrývali v nákladných autách so špeciálnymi časťami a spolupracujúcimi vodičmi. Skupina používala spomínaný hotel v Gente ako zaisťovacie miesto pre migrantov.

Prevádzačské siete sú v Belgicku, cez ktoré prechádza značná časť európskej cestnej dopravy do Spojeného kráľovstva, bežné.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom