V Berlíne evakuovali ľudí, našli bombu z 2. svetovej vojny

Berlín
Príkaz na evakuáciu platil pre približne 11 000 obyvateľov z mestskej časti Kreuzberg. Foto: Ilustračné, SITA/AP

BERLÍN 25. októbra (WebNoviny.sk) – Centrum nemeckej metropoly evakuovali v nedeľu ráno v dôsledku odstraňovania zabudnutej bomby z obdobia druhej svetovej vojny, ktorá sa v piatok našla pod tamojším Židovským múzeom v Berlíne. Napísala to agentúra DPA.

Príkaz na evakuáciu platil pre približne 11 000 obyvateľov z mestskej časti Kreuzberg. Príslušníci polície podľa informácií denníka Berliner Zeitung ešte dnes ráno chodili od domu k domu, aby sa uistili o tom, že všetci obyvatelia dodržali nariadenie opustiť budovy. Evakuačné nariadenia platia v nedeľu medzi 8.00-17.00 h.

Obchody a kaviarne na známej ulici Rudi-Dutschke budú v nedeľu podľa novín celý deň zatvorené. Bezpečnostné opatrenia sa dotkli ďalej mestskej hromadnej dopravy vrátane odklonenia autobusových liniek a zablokovania dvoch trás metra.

Bombu s hmotnosťou 250 kilogramov z druhej svetovej vojny objavili v piatok stavební pracovníci v objekte Židovského múzea v Berlíne v turistami vyhľadávanej štvrti Kreuzberg. Nachádzanie pozabúdaných bômb z obdobia druhej svetovej vojny počas stavebných prác je v rámci celého Nemecka častým javom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom