Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2014 SprávySlovensko od WBN/PRSITA Diskusia()

V Blatnom SPPoločne otvárame outdoorové fitnes ihrisko

BRATISLAVA 10. októbra (WBN/PR) – Dnes slávnostne otvoríme v areáli Základnej a materskej školy a obecného úradu v Blatnom prvé outdoorové fitnes ihrisko. Projekt na rozvoj športových aktivít v obci bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore verejnoprospešného programu SPPoločne, ktorý vyhlásili v tomto roku SPP a Nadácia SPP.

Projekt s názvom „Zveľadenie multifunkčného športovo-kultúrneho areálu obce Blatné“ si svojou myšlienkou získal nielen miestnych obyvateľov, ale aj širokú verejnosť. Svedčí o tom aj nemalá podpora počas verejného hlasovania v podobe 2670 hlasov. Za úsilím vytvoriť tento projekt stála predovšetkým snaha zvýšiť športové povedomie v obci. V multifunkčnom areáli ZŠ, MŠ a obecného úradu tak vyrástlo outdoorové fitnes ihrisko.

Veľmi sme si želali motivovať mládež, ale aj občanov obce k pohybu,“ hovorí Katarína Takáčová starostka obce Blatné a dodáva, „stroje sú veľmi zaujímavé na pohľad a svojou funkčnosťou oslovia takmer každú vekovú skupinu.“

Novootvorené outdoorové fitnes ihrisko bude slúžiť pre voľno-časové aktivity občanov, tréningové procesy športovcov, a predovšetkým pre žiakov miestnej ZŠ a MŠ. „Sme veľmi radi, že sa nám vďaka programu SPPoločne podporilo zrealizovať tento výnimočný projekt. Teší nás, že sa v obci rozšíria možnosti voľnočasových aktivít. Zároveň je to i prevencia pred nedostatkom pohybu,“ vyjadrila sa Ľubica Oreská, špecialista korporátneho imidžu, CSR a sponzoringu, SPP.

Projekt „Zveľadenie multifunkčného športovo-kultúrneho areálu obce Blatné“ bol zrealizovaný vďaka finančnej podpore programu SPPoločne, ktorý úspešne prebieha už tretí rok pod záštitou spoločnosti SPP a Nadácie SPP. Je založený na adresnej pomoci konkrétnym ľuďom a komunitám vo všetkých regiónoch Slovenska. Základným kameňom účasti v programe je prihlásenie projektu do jednej z dvoch kategórií: SPPoločne pre ľudí a SPPoločne pre domovinu.

Následne prebieha užší výber projektov odbornou hodnotiacou komisiou a verejné on-line hlasovanie. Počas tretieho ročníka projektu si finančnú pomoc v celkovej výške 200 000 eur nakoniec rozdelilo 37 projektov, medzi nimi aj zveľadenie multifunkčného areálu v obci Blatné. Viac informácií o programe je možné získať na stránke www.sppolocne.sk.

Odporúčané články

Rozhodnite o najkrajšej pamiatke, o prvenstvo ich bojuje 11 SPPoločne rozdelí 200 000 € po celom Slovensku

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Aktuálne témy

Odporúčame

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...