V Bratislave bude prednášať Gene Smiley z USA

Gene Smiley

BRATISLAVA 18. novembra (WN/PR) – Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika v spolupráci so Stálou konferenciou Občianskeho inštitútu a s podporou Penta Investments si Vás dovoľujú pozvať na ďalšiu z prestížnych prednášok v rámci cyklu CEQLS – Conservative Economic Quarterly Lecture Series, nedávno oceneného prestížnou cenou Templeton Freedom Award za rok 2009.

Dňa 23. novembra 2009 bude v Bratislave prednášať Gene Smiley z USA na tému „Veľká depresia a súčasná ekonomická kríza: podobnosti a rozdiely“.

Gene Smiley je emeritný profesor ekonómie na Marquette University (USA). Na Katedre ekonómie Marquette University pôsobil od akademického roka 1973-1974 až do mája 2005. V roku 1994 bol menovaný za profesora.

Vo výskume a prednášaní sa špecializuje na americkú ekonomickú históriu a ekonomickú teóriu rakúskej školy. Publikoval dve knihy: The American Economy in the Twentieth Century (1994) a Rethinking The Great Depression (2002), ktorá práve vychádza v českom preklade pod názvom Nový pohled na velkou hospodářskou krizi (2009). Je tiež autorom kapitol v niekoľkých knihách, viacerých encyklopedických článkov a článkov v odborných časopisoch ako The Journal of Economic History, Business History Review, The Journal of Economics, The MidSouth Journal of Economics, Review of Austrian Economics, Essays in Business and Economic History, Business and Economic History, a Critical Review. Jeho pohľady boli publikované v mnohých novinách v Spojených štátoch amerických.

Doktor Smiley je členom niekoľkých odborných organizácií, redakčných rád mnohých odborných časopisov a bol členom Poradnej komisie tribunálu štátu Wisconsin v rokoch 1979 až 2000, členom Výboru riaditeľov Discovery World v meste Milwaukee v rokoch 1979 až 1986 a členom Dozornej rady a prezidentom Ekonomickej a obchodnej historickej spoločnosti. Taktiež absolvoval množstvo rozhlasových a televíznych vystúpení v Milwaukee a Wisconsine.

Prednáška profesora Smileyho sa uskutoční dňa 23. novembra 2009 od 17.30 hod. v hoteli Crowne Plaza Hotel v Bratislave (sála LONDON). Podujatie je prístupné širokej verejnosti, vstup je však podmienený prihlásením účasti – viac informácií nájdete na webstránke http://www.konzervativizmus.sk/article.php?3065.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Konzervatívny inštitút M. R. Štefánika