V Bratislave budú počas MS v hokeji 2019 dopravné obmedzenia

Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave
Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave, ktorý bude dejiskom majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji 2019. SITA

V Bratislave budú v súvislosti s majstrovstvami sveta v hokeji (MS 2019) dopravné obmedzenia. Regulácie dopravy začnú 6. mája.

Siedmeho mája bude prebiehať inštalácia bezpečnostných zátarás pozdĺž Trnavskej ulice a 8. mája sa bude osádzať mobilné dopravné značenie. Komplexné dopravné opatrenia vstúpia do platnosti 9. mája a potrvajú až nedele 26. mája (do záveru šampionátu).

Kam vstúpia len rezidenti

V okolí štadióna bude vstup s autom či bez auta povolený iba pre rezidentov. Rezidenčná zóna bude ohraničená ulicami Trnavská cesta, Vajnorská, Bajkalská. Vstup budú mať okrem rezidentov povolený len obyvatelia a vozidlá s povolením vydaným organizačným výborom alebo mestskou časťou.

Mestská časť Nové mesto vydáva rezidenčné karty už od 9. apríla. Obyvatelia s trvalým alebo prechodným pobytom v zóne rezidenčnú kartu nepotrebujú. Polícia ich do zóny vpustí po predložení občianskeho preukazu. Podrobné informácie o dopravných obmedzeniach nájdete tu.

www.banm.sk

Záchytné parkoviská

K dispozícii budú záchytné parkoviská s následným využitím MHD na ceste k štadiónu a to pri futbalovom štadióne Dúbravka, Tyršovom nábreží, Zlatých Pieskoch, Areály Technických služieb na Technickej ulici.

Návštevníci MS 2019 budú môcť využívať služby mestskej hromadnej dopravy zadarmo. Namiesto cestovného lístka im stačí preukázať sa vstupenkou na zápas v konkrétny deň.

Mestská polícia počas MS 2019 posilní hliadky najmä na Hlavnej stanici a na záchytných parkoviskách, kde bude pomáhať koordinovať parkovanie.

Polícia bude tiež kontrolovať vstup vozidiel do blízkosti zimného štadióna Ondreja Nepelu. Pustia len tých, ktorí spĺňajú podmienky uvedené vyššie.

Viac o MS v hokeji 2019

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom