V Bratislave a ďalších mestách na Slovensku bude opäť zhromaždenie Za slušné Slovensko

Pochod za Kuciaka a Kušnírovú
Učastníci a transparent počas pochodu Nechceme späť 90-te! v Bratislave, za zavraždených Jana Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Bratislava, 2. marec 2018. Foto: SITA/Branislav Bibel

BRATISLAVA 20. marca (WebNoviny.sk) – Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude aj tento piatok na bratislavskom Námestí SNP a v iných mestách Slovenska a vo svete.

Organizátori majú stále rovnaké požiadavky

Požiadavky organizátorov ostávajú rovnaké – dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov, vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Kuciak poukázal, a nová dôveryhodná vláda.

Organizátori sa zároveň dištancovali od výtržností, falošných profilov, vyhrážok, údajného platenia ľuďom, aby prišli na námestia, a iných aktivít, ktoré sa snažia iniciatívu Za slušné Slovensko zneužiť.

Podarí sa objasniť vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej?

Organizátori vo svojom utorňajšom vyhlásení pripomenuli, že prešiel mesiac od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a mesiac od publikovania článkov o možnom prepojení strany Smer na mafiu a korupčné prostredie.

Problematické nominácie ministrov

„Verejnosť žiada výraznú zmenu, ale k reflexii ani výraznej zmene nedošlo,“ tvrdia organizátori s tým, že dezignovaný premiér Peter Pellegrini v pondelok predložil problematické nominácie, ktorým verejnosť po udalostiach a zisteniach Jána Kuciaka nedôveruje a nedokáže sa s nimi stotožniť.

„Sme presvedčení, že vražda Jána a Martiny, a podozrenia, o ktorých Ján písal, môžu byť vyšetrené, len keď ministerstvo vnútra bude riadiť človek, ktorý je morálne bezúhonný, odborne a kariérne skúsený, vyvoláva bezpodmienečnú dôveru verejnosti, nie je prepojený s odídeným ministrom vnútra Robertom Kaliňákom a odídeným premiérom Robertom Ficom, a je pripravený ihneď realizovať systémové zmeny,“ dodali organizátori zhromaždení Katarína Nagy Pazmány, Peter Nagy, Karolína Farská, Juraj Šeliga, Veronika Bruncková, Tatiana Sedláková, Jakub Kratochvíl.

Zhormaždenia Za slušné Slovensko tak budú pokračovať tretí týždeň po sebe. V ten týždeň, čo sa verejnosť dozvedela o smrti Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, boli pietne podujatia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján KuciakJuraj ŠeligaKarolína FarskáPeter NagyPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Most-HídSMER-SDSNS Slovenská národná strana