Útok v Bratislave: Polícia obvinila len 16-ročného tínedžera, zranenia mal spôsobiť trom členom rodiny

Polícia, putá
Foto: ilustračné, www.facebook.com
  • aktualizované 28. júla, 15:12

V prípade pondelkového útoku v bratislavských Podunajských Biskupiciach polícia obvinila 16-ročného mladíka. Bratislavská krajská polícia o tom informuje na svojej sociálnej sieti.

„V pondelok sme informovali o prípade útoku na Nákovnej ulici v Bratislave. Vyšetrovateľ v tomto prípade obvinil 16-ročnú mladistvú osobu z obzvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu,“ uviedla polícia. Mladík podľa polície v pondelok v nočných hodinách spôsobil trom členom svojej rodiny bodnorezné zranenia.

„Všetci sú mimo ohrozenia života,“ doplnila polícia. V prípade preukázania viny hrozí mladíkovi trest odňatia slobody na 20, 25 rokov alebo doživotie. V prípade mladistvého páchateľa sa trest skracuje na polovicu.

Zranených museli operovať

Zásah záchranárov na Nákovnej ulici potvrdila aj hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Alena Krčová. Informovala, že posádku vyslali na pomoc štyrom zraneným osobám.

Osoby utrpeli početné bodné poranenia. Po ošetrení boli následne prevezené do bratislavských nemocníc. Počas transportu sa nikto zo zranených nenachádzal v život ohrozujúcom stave. Ako uviedla hovorkyňa UNB Eva Kliská, pacienti sa podrobili operačnému zákroku.

Prípad prevzali kriminalisti

Prípad na Nákovnej ulici v bratislavských Podunajských Biskupiciach vyšetruje polícia ako obzvlášť závažný zločin vraždy v štádiu pokusu.

„Záchranné zložky boli na miesto vyslané dnes krátko po 01:00. Ako informovala bratislavská krajská polícia, na mieste sa mali nachádzať tri ťažko zranené osoby s mnohopočetnými bodno-reznými ranami. Prípad si na mieste prevzala výjazdová skupina Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena Krčová
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR