Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Jesenné vinohrady
Jesenné vinohrady počas nového vinárskeho ročníka 2013 v Topoľčiankach, kde každoročne vyprodukujú šesť miliónov fliaš vína. Vo vinohradoch zostali takmer všetky modré odrody a niektoré neskoršie biele odrody ako Rizling rýnsky. Na zber pri mínusových teplotách čaká hrozno, z ktorého sa vyrába ľadové víno. Foto: SITA/Martin Havran

V Bratislave mizol vinohrad, klčovali ho bez povolenia

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – V bratislavskej lokalite Slanec v mestskej časti Nové Mesto v uplynulých dňoch začal miznúť vinohrad, prípad už rieši miestny úrad v Novom Mesta aj polícia. Agentúru SITA o tom informoval hovorca Nového Mesta Marek Tettinger.

„Som presvedčený, že ide o neoprávnený výrub vinohradov, preto sme okamžite začali konať,“ uviedol starosta mestskej časti Bratislava – Nové Mesto Rudolf Kusý. Na základe podnetu od občanov bol spolu s pracovníkmi stavebného oddelenia miesto skontrolovať.

„Našli sme na mieste pracovníkov, ktorí vytrhávali a klčovali vinohrady. Keďže nemali príslušné povolenie, okamžite sme zavolali štátnu políciu, ktorá ich vyzvala na zastavenie týchto aktivít,“ doplnil starosta. Polícia zároveň prisľúbila, že bude lokalitu monitorovať, aby zabránila ďalšiemu protizákonnému konaniu.

Ďalší podnet v poradí

Na základe týchto udalostí novomestský miestny úrad bezodkladne zaslal Obvodnému úradu životného prostredia a Slovenskej inšpekcii životného prostredia podnet o porušení zákona o ochrane prírody a krajiny.

V súvislosti s rovnakými aktivitami v lokalite Slanec už bol v týchto dňoch zaslaný podnet na riešenie protizákonného konania. „Požiadali sme o prešetrenie podozrenia na nelegálny výrub drevín, pretože príslušný orgán ochrany prírody nevydal žiadne rozhodnutie k výrubu drevín a nie je začaté žiadne správne konanie na danom pozemku,“ doplnil starosta Kusý.

Stavať tu nemôžu

Na pozemky nie sú vydané žiadne stavebné povolenia. Pozemky sú zahrnuté do územného plánu zóny „Podhorský pás“ ako chránené vinohrady.

Podľa územného plánu mesta Bratislava sú tieto pozemky určené na vinohrady a preto na nich nie je možná výstavba rodinných a bytových domov. V katastri nehnuteľností sú pozemky zapísané ako trvalý trávnatý porast.

View Larger Map

Odporúčané články

V Bratislave horí vinohrad, na mieste zasahujú hasiči FinGO.sk s ďalšou významnou posilou. Maklérov lákajú nové trendy v oblasti finančného sprostredkovania

Neprehliadnite

Ministerstvo sa najviac natrápilo so zastavením exekúcií, Gálovi prešli aj iné kľúčové zákony Bol to nervózny deň, hodnotí Peter Sagan 10. etapu Tour de France 2019 Čaká nás čiastočné zatmenie Mesiaca, Slováci budú môcť pozorovať aj planéty Saturn a Jupiter Video+foto: Pelotón v 10. etape Tour de France roztrhal vietor, „zavretý“ Sagan začal špurtovať neskoro

Témy

Viac k osobnosti z článku

Diskusia

Bezplatný email raz týždenne s novinkami z Webnoviny.sk:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X