V Bratislave sa spojili diamanty s dielami Andyho Warhola

Najväčšia Diamantová výstava na Slovensku
Súčasťou expozície sú investičné diamanty, diamantové šperky a exkluzívne obrazy Andyho Warhola z kolekcie serigrafií vytvorených s diamantovým prachom, ktoré budú sprístupnené vďaka americko-slovenskej Saga Gallery, členom Andy Warhol Society. Diamantová výstava je svetovým unikátom Diela Andyho Warhola s diamantovým prachom neboli v takomto rozsahu nikdy vystavované. Foto: SITA

BRATISLAVA 26. októbra – Spoločnosť Diamonds International Corporation (DIC) v spolupráci so Saga Gallery pripravila jedinečnú predajnú Diamantovú výstavu, na ktorej okrem luxusných šperkov ponúka i diela slávneho umelca Andyho Warhola posiate diamantovým prachom.

Výstava, ktorá je prístupná verejnosti každý deň od 11:00 do 19:00, sa v bratislavskom showroome DIC na Krasovského ulici zdrží od 27. októbra do 5. novembra.

Cieľom unikátnej exhibície, ktorá po prvý raz spojila „diamantové“ diela Andyho Warhola a samotné diamanty, je priblížiť verejnosti možnosti investovania do diamantov, ktoré je počas aktuálnej finančnej krízy čoraz populárnejšie.

Podľa spoločnosti DIC ich hodnota každý rok narastie približne o 10 %, čím sa zaraďujú medzi najspoľahlivejšie investičné komodity na svete.

Na výstave nechýbajú farebné diamanty, kamene rôznych tvarov a výbrusov či exkluzívne šperky, medzi ktorými je i špeciálna kolekcia dizajnérky Blanky Matragi. Obrazy, ktoré legendárny Andy Warhol posypal diamantovým prachom, vhodne dopĺňajú ligotavé šperky a kamene v exkluzívnom showroome.

Obrazom: Exponáty na Diamantovej výstave

Najväčšia Diamantová výstava na Slovensku
Foto: SITA
Najväčšia Diamantová výstava na Slovensku
Foto: SITA

Návštevníci či záujemcovia o netradičnú investíciu medzi nimi nájdu portréty slávnych a vplyvných osobností ako člena slávneho Kennedyovského klanu Edwarda Kennedyho, exotickej Svazijskej kráľovnej Ntombi Twala či farebný portrét známej kanadskej primabaleríny a bývalej ministerky športu Karen Kain.

Medzi vystavenými dielami sa nachádza i obraz Kolínskej katedrály v niekoľkých farebných prevedeniach.

Každý z obrazov Kolínskej katedrály má hodnotu až 75-tisíc eur, zatiaľ čo portrét svazijskej kráľovnej si záujemcovia môžu kúpiť za 17-tisíc eur a Edwarda Kennedyho za 27 až 29-tisíc eur.

Boris Kršňák zo Saga Gallery, ktorá je členom Andy Warhol Society, prirovnal slávneho umelca k cenným diamantom. Podľa neho jeho diela, podobne ako krásne diamantové šperky či drahé kamene, prinášajú svojim majiteľom radosť, pričom sú zároveň i dobrou investíciou.

Obrazy Andyho Warhola sú podľa Saga Gallery na prvom mieste vo svetovom obchode s umením a ich hodnota neustále rastie, podobne ako dopyt po unikátnych dielach.

Investícia do farebných sieťotlačí Andyho Warhola sa preto podľa nich oplatí podobne ako investícia do samotných diamantov.

Štyri Warholove portréty kráľovnej Alžbety II. s diamantovým prachom vo svojej zbierke vlastní napríklad i britská kráľovská rodina, ktorá si aj takýmto spôsobom tento rok pripomenula diamantové výročie Alžbety II.

Historicky prvá výstava, ktorá spojila diela legendárneho Warhola posypané diamantovým prachom s diamantmi, zo Slovenska poputuje do Prahy. Diamantová výstava sa potom objaví i vo Varšave či v Sofii, no už bez „pridanej hodnoty“ obrazov Andyho Warhola.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andy Warhol