Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Bývalá dôstojníčka Ozbrojených síl SR a nová hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková. Foto: SITA/Gabriel Kuchta
9. októbra 2015 SprávySlovensko od SITASITA Diskusia(7)

V Bratislave vyhlásili najlepších slovenských hovorcov roka

BRATISLAVA 9. októbra (WebNoviny.sk) – Víťazmi tohtoročnej novinárskej ankety Hovorca roka 2015 sú dvaja obhajcovia titulov a jeden nováčik.

Boris Chmel si odniesol ocenenie po druhýkrát a Zuzana Eliášová dokonca tretíkrát vo svojej kategórii. Po prvýkrát sa z víťazstva teší Katarína Svrčeková.

Výsledky ankety Hovorca roka v piatok večer slávnostne vyhlásili na profesijnom podujatí novinárov a hovorcov, Made in Media party v Bratislave. Najlepších hovorcov v troch kategóriách vybrala 10-členná odborná porota. Titul TOP Hovorca roka sa porota v tomto ročníku rozhodla neudeliť.

Víťazi ovládli tieto kategórie

Katarína Svrčeková, hovorkyňa strany Sloboda a Solidarita (SaS) získala titul Hovorca roka po prvý raz, a to v kategórii Samospráva a neziskový sektor.

Hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Boris Chmel vyhral v kategórii Štátna správa a štátny sektor po druhýkrát.

V kategórii Privátny a komerčný sektor získala ocenenie hovorkyňa ČSOB Finančnej skupiny Zuzana Eliášová. Ide o už o jej tretiu cenu v tejto novinárskej ankete.

Boris Chmel
Hovorca Záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.Foto: SITA/Ján Slovák

Obhajcovia dokázali profesionalitu

Milana Vangu, predsedu Asociácie hovorcov Slovenska (AHS), ktorá vyhlasuje anketu Hovorca roka teší, že medzi hovorcami na Slovensku sú príklady profesionálneho prístupu k hovorcovskej práci hodné nasledovania. Dôkazom toho podľa Vangu je obhajoba titulu v dvoch kategóriách.

“Na druhej strane je potešujúce, že novinári dokážu oceniť aj hovorcov, ktorí aj napriek kratšej praxi chápu správne zmysel tejto profesie a ziskom ocenenia motivujú ďalších kolegov,” cituje tlačová správa o výsledkoch ankety Milana Vangu.

Členovia poroty určili víťaza každej kategórie z užšieho výberu nominácií, ktorý vyplynul z internetového hlasovania novinárov na webstránke http://www.mojhovorca.sk.

“Porota pri rozhodovaní prihliadala na viacero aspektov, medzi inými na etiku, komunikatívnosť, ovládanie témy, ku ktorej sa hovorca vyjadruje, kultivované vystupovanie, príjemný vzhľad a celkovú profesionalitu pri výkone funkcie,” vysvetlil predseda AHS Milan Vanga.

Organizátori pripravili špeciálny program

Pozvanie AHS na pôsobenie v porote tento rok prijali Roland Kubina (riaditeľ spravodajstva a programu TV JOJ), Lukáš Diko (riaditeľ sekcie spravodajstva, športu a publicistiky RTVS), Tibor Mattyašovský (šéfredaktor spravodajstva TV Markíza), Marcela Šimková (šéfredaktorka Hospodárskych novín), Ján Záborský (vedúci redaktor týždenníka Trend), Richard Kvasňovský (vedúci domácej redakcie TASR), Michaela Benedigová (managing director Seesame), Peter Bárdy (šéfredaktor Aktuality.sk), Pavol Urban (šéfredaktor SITA, vedúci redaktor domácej redakcie), Pavol Múdry (podpredseda výkonnej rady International Press Institute a Predseda správnej rady IPI Slovensko).

Ocenenia si víťazi prevzali na Made in Media party v Bratislave. Tento rok párty organizovaná agentúrou Made in Media oslávila 10. výročie svojho vzniku, rovnako ako aj Asociácia hovorcov Slovenska.

Pri tejto príležitosti organizátori pripravili špeciálny program, súčasťou ktorého bola aj prezentácia nového CD skupiny Vidiek “Vidiek s oblohou”. Krstným otcom sa stal známy šéfkuchár Jaroslav Žídek. Skupina tento mesiac nový album predstaví na turné po Slovensku, konkrétne v Košiciach (14.10.), Banskej Bystrici (15.10.), Trenčíne (21.10.) a v Bratislave (22.10.).

Odporúčané články

Sociálne média v Británii vraj maria vyšetrovanie polície Paška rozpútal vojnu s médiami, podal trestné oznámenie

Témy

Diskusia

figliarik To musela byt aj porota zhulena. neni nahodou tato hovorkyna z voj.dpravodajstva? Balážiková Láhef, ty si len taký sprostučký xuj, horí má panenko, užitočný hasičský blbec. Ja viem, byť bývalým lampasákom , politrukom a vyhláseným úderníkom KSČ je skutočne odporné. J57 Ako vysvetlí hovorkyňa SaS, že v dvoch médiách Trende a Denníku N sú dva rôzne články od predsedu SaS, no diskusia k obidvom článkom je identická? Do obidvoch médií píše diskusiu Penta? Trend vydáva Penta, no o Denníku N sa... J57 Bratislava žije v nejakej bubline, za sklom, či za plotom? Bratislava sa rozpráva sama so sebou? Bratislava tancuje pod dúhovými dáždnikmi, so psami a mačkami? Bratislava sa utápa vo svojom egocentrizme, vo svojej povýšenosti, vo svojom malomeštiackom megalomanstve? Bratislava spolu...
Zobraziť celú diskusiu

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Ankety

Opäť sa začalo hovoriť o Mečiarových amnestiách, mali by ich podľa vás zrušiť?

Aktuálne témy

Mňamky-recepty

Podnikam.sk

NAJKY.sk

DRAN.sk

najAPPKY.sk

Byvanie je hra

Autolike.sk

Dámskajazda

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií.

OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...