V Bratislavskom kraji sa za tri hodiny ťukli autá šesťkrát

Sneh and zima
Sneženie spôsobuje komplikácie nielen v doprave. Najväčší problém s čistením komunikácií od snehu je pri parkoviskách na sídliskách, z ktorých mnoho áut pre snehovú kalamitu ani nevyrazilo. Foto: SITA/Rastislav Ovšonka

BRATISLAVA 13. februára (WEBNOVINY) – Šesť škodových udalostí zaevidovala polícia dnes od 6:00 do 9:00 v Bratislavskom kraji.

V priebehu utorka zaznamenali 11 dopravných nehôd a 33 škodových udalostí. Ako uviedol bratislavský policajný hovorca František Peczár, najčastejšími príčinami nehôd bývajú nedodržanie bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami a neprispôsobenie rýchlosti stavu vozovky, schopnostiam a poveternostným podmienkam.

Polícia preto vyzýva vodičov, aby boli na cestách pozorní.

Na území hlavného mesta sú cesty upravené a zjazdné. Od rána však sneží, na vozovke sa preto vytvára kašovitá vrstva snehu.

Polícia upozorňuje vodičov, že na diaľnici D1 a D2 sa v oboch smeroch pre nárazový vietor začínajú vytvárať snehové jazyky.

V Bratislave treba rátať s meškaním mestskej hromadnej dopravy od päť do 15 minút. Ráno boli v hlavnom meste neprejazdné kopcovité terény, situácia sa však už stabilizovala, informuje na svojej internetovej stránke Dopravný podnik Bratislava.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom