V bratislavskom NÚSCH hľadajú náhradu za zdravotníkov, ktorí podali hromadnú výpoveď

ZDRAVOTNÍCTVO: Budova NÚSCH
Pohľad na Národný ústav srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH). Foto: SITA/Marko Erd

BRATISLAVA 6. septembra (WebNoviny.sk) – Všetci primári a primárky plne stoja za manažmentom a generálnym riaditeľom Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) v Bratislave Mongim Msollym. Povedal to v stredu na brífingu minister zdravotníctva Tomáš Drucker. Zároveň dodal, že vedenie ústavu má jeho dôveru. V NÚSCH v Bratislave podalo hromadnú výpoveď k 1. novembru tohto roka 11 zdravotníckych pracovníkov.

„Sú tam lekári, sestry a iné odbornosti. Ide predovšetkým o oddelenie rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie,“ uviedol minister koncom augusta. Podľa neho sú medzi nimi aj špičkoví špecialisti v oblasti rádiodiagnostickej a intervenčnej rádiológie.

Podľa dostupných informácií by sa pracovníci mali presunúť do súkromného centra, ktoré zaštiťuje akciová spoločnosť CINRE pod vedením Ivana Vuleva, súčasného prednostu Kliniky diagnostickej a intervenčnej rádiológie NÚSCH.

Centrum by malo pôsobiť v petržalskej nemocnici ProCare Medissimo, ako však zdôraznila skupina ProCare, centru poskytuje iba priestory a nemá s hromadným odchodom pracovníkov z NÚSCH nič spoločné.

Ako povedal novinárom Msolly, NÚSCH intenzívne rokuje s konkrétnymi kandidátmi nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. „Bližšie by som nechcel v tejto chvíli špecifikovať,“ uviedol. Msolly taktiež dodal, že ústav má prísľub niektorých zo súčasných zamestnancov, že zostanú pracovať na nejaké úväzky, aby zdravotná starostlivosť ostala zabezpečená v takej miere ako v súčasnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomáš Drucker
Firmy a inštitúcie NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb