V bratislavskom Volkswagene po mesačnej odstávke obnovili výrobu

VOLKSWAGEN: Otvorenie segmentu Porsche
Foto: ilustračné, SITA/Diana Černáková.

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Výroba v bratislavskom závode automobilky Volkswagen sa po mesačnej zimnej odstávke v utorok opätovne obnovila.

Odstávka trvala od 23. decembra

Ako informovala spoločnosť, počas odstávky sa v automobilke pripravovali na príchod nových projektov a vykonávali údržbu zariadení. Výroba bola v utorok obnovená vo všetkých prevádzkach a segmentoch. V martinskom závode Volkswagenu sa výroba začala už 2. januára tohto roku.

Počas zimnej odstávky zostala v bratislavskom Volkswagene v práci vyše tisícka pracovníkov a zamestnanci viacerých dodávateľských firiem. Ďalšie tisícky zamestnancov automobilky čerpali plánovanú celozávodnú dovolenku, ktorá začala v piatok 23. decembra.

Technologické a stavebné úpravy

Počas odstávky sa v závode robili technologické a stavebné úpravy, ktoré nie je možné realizovať počas nepretržitej prevádzky. „Časovo náročné prestavby súvisia predovšetkým s prípravou na nábehy nových produktov Volkswagen Touareg a Audi Q8, ktoré budú integrované do segmentu Volkswagen / Audi,“ informovala spoločnosť.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac než 5 miliónov vozidiel. Patrí k najväčším zamestnávateľom, exportérom i investorom v krajine. Zamestnáva 12 700 ľudí. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Porsche Cayenne, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, ŠKODA Citigo.

Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky, podvozky a motory, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Volkswagen