V Caroline nastúpili proti sebe Slováci, tešili sa domáci

Meszároš
Andrej Meszároš z Philadelphie (vpravo) v súboji s Patrickom Dwyerom z Caroliny. Foto: SITA, AP

NEW YORK 7. októbra (WEBNOVINY) – Slovenský mikrosúboj Andrej Sekera – Andrej Meszároš na ľade Caroliny dopadol lepšie v prospech domáceho hokejistu, ktorý sa so svojím tímom radoval z víťazstva nad Philadelphiou 2:1 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Sekera odkorčuľoval 22:17 minút bez streleckého pokusu, bol však pri jedinom góle do siete Hurricanes a duel zakončil s jednou mínuskou na konte.

Meszároš odohral 18:06 min, na domáceho brankára Chudobina vyslal jednu neúspešnú strelu. Víťazný presný zásah dosiahol napokon už v 29. min český veterán Radek Dvořák.

Gólovú hostinu si pre divákov v Scotiabank Saddledome nechali hokejisti Calgary aj Vancouveru na tretiu tretinu. Domáci do nej vstupovali s náskokom 2:1, ale napokon krídelník David Jones ratoval aspoň bod 19 sekúnd pred koncom riadneho hracieho času, keď strelou zápästím vyrovnal na 4:4. V predĺžení rozhodol o úspechu hostí svojím druhým gólom v zápase center Mike Santorelli.

Sumáre nedeľných stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Carolina – Philadelphia 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 9. J. Harrison (R. Murphy, Skinner), 29. Dvořák (Skinner) – 24. Schnenn (Newbury)

Calgary – Vancouver 4:5 po predĺžení (1:1, 1:0, 2:3 – 0:1)

Góly: 15. Giordano (D. Jones, Glencross), 32. M. Backlund (Galiardi, Hudler), 52. Monahan (Stempniak, O’Brien), 60. D. Jones (Hudler, Brodie) – 5. D. Booth (Garrison, Edler), 46. J. Hansen (D. Sedin), 50. Santorelli (H. Sedin, Higgins), 57. Weise (B. Richardson, Hamhuis), 64. Santorelli (Bieksa, Stanton)

Winnipeg – Anaheim 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Ladd (Wheeler, Enström), 17. Ladd (Wheeler, Little) – 11. M. Perreault (Silfverberg, Lovejoy), 40. Cogliano (Winnik, S. Koivu), 55. C. Perry