V Čechách MERS nie je, prvý prípad sa nepotvrdil

Mers
MERS Foto: SITA/AP

PRAHA 17. júna (WEBNOVINY) – V Českej republike sa nepotvrdil prvý prípad nákazy blízkovýchodným respiračným syndrómom (MERS). Informoval o tom v stredu spravodajský server iDNES.cz s odvolaním sa na českého ministra zdravotníctva Svatopluka Němečka. Pražská Nemocnica na Bulovce prijala v utorok 25-ročného pacienta s podozrením na ochorenie MERS, ktorý sa vrátil do ČR z turistického pobytu v Južnej Kórei.

„Podľa výsledkov laboratórneho vyšetrenia pacienta, ktorý bol včera (v utorok) s podozrením na MERS hospitalizovaný na infekčnej klinike Nemocnice na Bulovke, s definitívnou platnosťou môžem potvrdiť, že o ochorenie MERS nešlo. Laboratórna diagnostika s definitívnou istotou toto podozrenie vyvrátila,“ konštatoval Němeček.

Mladík, u ktorého bolo podozrenie na nákazu blízkovýchodným respiračným syndrómom, sa vrátil z Južnej Kórey ešte 30. mája tohto roka. Po niekoľkých dňoch sa uňho objavili zdravotné problémy. Muž bol prechladnutý, mal teploty a po prevoze do nemocnice ho umiestnili do bioboxu a testovali. Juhokórejské ministerstvo zdravotníctva v noci na dnes oznámilo, že v krajine sa objavilo osem ďalších prípadov nákazy MERS. Celkový počet pacientov s týmto ochorením sa tak zvýšil na 162.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom