V centre Trnavy sa nebude predávať alkohol, zápas Spartaka s Crvenou Zvezdou je rizikový

Spartak trnava
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

TRNAVA 11. augusta (WebNoviny.sk) – V Trnave bude po dvoch týždňoch opäť platiť zákaz predaja a pitia alkoholických nápojov, dôvodom je utorkový futbalový zápas medzi Spartakom Trnava a Crvenou Zvezdou Belehrad.

Mesto Trnava vydalo zákaz na utorok 14. augusta od 15:00 až do polnoci, nebude sa však týkať desaťstupňového piva. Alkoholické nápoje v tomto čase nebudú predávať obchody, reštaurácie ani ďalšie podniky v širokom okolí futbalového štadióna vrátane Trojičného námestia. Do zóny zákazu je zaradených 19 ulíc a dve námestia, ale aj samotný štadión a priľahlé nákupné centrum City Arena. O zákaz požiadalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave.

Mesto odporúča plastové poháre

Toto preventívne opatrenie je žiadúce vzhľadom na bezpečnostnú situáciu a časté hromadné narúšania verejného poriadku, ktoré boli zaznamenané v minulosti medzi futbalovými fanúšikmi,“ píše sa v rozhodnutí.

Vedenie mesta zároveň odporučilo prevádzkovateľom stravovacích a pohostinských zariadení v lokalitách dotknutých rizikovým futbalovým zápasom, aby podávali nápoje výlučne v plastových pohároch. Zápas je už vypredaný, na štadióne tak bude okolo 18-tisíc ľudí. Z Belehradu má prísť asi 1 500 priaznivcov Crvenej zvezdy.

Polícia uzatvorí Kollárovu ulicu

Polícia v súvislosti s futbalovým zápasom tretieho predkola Ligy majstrov oznámila, že v utorok približne od 16:30 do 23:30 uzatvorí Kollárovu ulicu, z ktorej je vstup na štadión pre fanúšikov hostí. Spoločnosť Arriva informovala, že po Kollárovej nebudú v tomto čase premávať ani linky mestskej dopravy.

Trnavčania sú už na zákazy predaja a pitia alkoholu počas rizikových futbalových zápasov, ako aj na uzatvorené ulice v blízkosti futbalového štadióna, zvyknutí. V prípade zákazu alkoholu sa mení len veľkosť lokality, v ktorej tento zákaz platí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FC Spartak TrnavaLegia Varšava