V českej extralige vytvorili nový rekord, pomohli hráči NHL

Hokej
Kocka nad ľadom v pražskej O2 aréne ukazuje nový rekord českej hokejovej extraligy. Foto: facebook.com/hckometa

PRAHA 24. októbra (WEBNOVINY) – Vynikajúca atmosféra, rekordný zápis v návštevnosti a kvalitný hokej zdobili utorňajší duel najvyššej českej súťaže medzi Kladnom a Brnom (2:4).

V pražskej O2 aréne ho sledovalo dovedna 17 182 divákov, čo je nové maximum českej extraligy. Veľkú zásluhu na tom majú priaznivci brnianskej Komety, v modernej hale ich bolo približne 10-tisíc.

„Ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí na tento duel prišli. Väčšina ich fandila Brnu, ale na tom až tak nezáleží. Dôležité je, že sa im páčil hokej. Dúfam, že diváci si tento duel užili,“ povedala po stretnutí ikona českého hokeja Jaromír Jágr.

Jeho spoluhráč v Kladne, obranca Tomáš Kaberle doplnil: „Takáto atmosféra sa odrazí aj na dianí na ľade. škoda, že sa to pre nás neskončilo lepšie. Aj keď väčšina fanúšikov bola z Brna, stále to bolo lepšie, ako keby zápas sledovali iba štyri tisícky priaznivcov.“

Brno v utorok v Prahe viedlo od prvej minúty. Na presný zásah Jakuba Svobodu nadviazal ešte v I. tretine Radim Bičánek a v 26. min aj Miroslav Holec. O tri minúty síce Tomáš Kaberle znížil, no slovenský obranca Tomáš Malec opäť rozjasal množstvo fanúšikov Brna. Definitívnu gólovú bodku dal v 53. min legendárny Jaromír Jágr.

„Atmosféra v hľadisku bola skvelá, no je ťažké si ju vychutnávať, keď sme počas celého zápasu prehrávali,“ cituje iDnes.cz skúseného útočníka Jágra, podľa ktorého sa nálada na tribúnach nedá porovnávať s tou v zámorí: „Hľadisko bolo rozdelené na dva tábory. V NHL má domáci klub v hľadisku veľkú prevahu svojich fanúšikov. Tu nebol doma nikto, a zároveň obaja súperi.“

Špeciálny bol tento duel pre slovenského obranca hosťujúcej Komety Milana Hrušku, ktorý si pripísal asistencie pri prvých dvoch presných zásahoch svojho mužstva.

Jaromír Jágr z Kladna totiž bol jeho vzor a aj preto nosí na drese číslo 68, rovnako ako Jágr. So spoluhráčmi si dokonca pred duelom robil žarty, že by si s ním po zápase vymenil dres podľa vzoru futbalových stretnutí. „Ja by som si jeho dres zobral, ale myslím si, že on ten môj nepotrebuje,“ povedal s úsmevom pre denník Sport Milan Hruška, ktorý bol v utorok aktérom jedného z posledných tvrdých súbojov v zápase – s Jágrom.

Doterajší český extraligový rekord držal minuloročný duel na otvorenom štadióne Pardubice – Brno (4:2), na ktorý si našlo cestu tiež viac ako 17-tisíc fanúšikov. V pražskej O2 aréne nedávno utvorili aj rekord Kontinentálnej hokejovej ligy, keď duel HC Lev Praha – Dinamo Moskva sledovalo 16 317 divákov.