V Českej Republike sa minulý rok vyrobilo viac ako milión motorových vozidiel

Auta
Foto: ilustračné, pixabay.com

PRAHA 24. januára (WebNoviny.sk) – V Českej republike sa vlani vyrobilo rekordných vyše 1,421 mil. motorových vozidiel. Informovalo o tom na svojej internetovej stránke české Združenie automobilového priemyslu.

Automobilová výroba v krajine rástla rýchlejšie než český priemysel ako celok a podporila rast ekonomiky krajiny. „Priaznivé výsledky automobilového priemyslu sú ovplyvnené pozitívnym vývojom európskej a svetovej ekonomiky a rastúcim spotrebiteľským dopytom po vozidlách v ČR aj v Európe,“ uviedol šéf Združenia automobilového priemyslu Bohdan Wojnar.

Produkcia osobných áut v krajine vlani stúpla o 5,2 percenta na viac ako 1,413 milióna. Najväčší podiel na celkovej výrobe si zachovala automobilka Škoda Auto (60,7 %), na druhom mieste bola firma Hyundai (25,2 %) a tretia bola spoločnosť TPCA (Toyota Peugeot Citroën Automobile) s podielom na úrovni 14,1 percenta. Výroba autobusov v ČR v minulom roku vzrástla o 5,5 percenta na 4 631 kusov a produkcia nákladných áut sa zvýšila o 11,7 percenta na 1 481 kusov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom