V Česku finišujú prípravy na MS, autá majú mená legiend

MS v hokeji
V Prahe a Ostrave finišujú s prípravami MS v hokeji. Foto: SITA/AP

PRAHA 24. apríla (WEBNOVINY) – Organizátori hokejových majstrovstiev sveta v Prahe a Ostrave už usilovne pripravujú obe haly pre potreby vrcholu medzinárodnej sezóny. Pražská O2 aréna mení svoju vnútornú podobu.

„Po prevzatí sme museli postaviť všetky veci, ktoré nám tu chýbajú, teda náhradné šatne i zázemie pre tímy, pretože dnes sa už mužstvá vôbec nevojdú do priestorov, ktoré tu boli postavené,“ uviedol podľa iDnes.cz riaditeľ športového oddelenia šampionátu Jan Černý.

Organizátori už majú k dispozícii aj automobilový park od hlavného sponzora turnaja. Automobilka Škoda spolupracuje s Medzinárodnou hokejovou federáciou už 23 rokov, je to podľa Guinessovej knihy rekordov najdlhší sponzoring svetových šampionátov.

Video: Prípravy na MS

Podívejte se na video z prvních dnů po převzetí O2 areny přímo organizátory šampionátu. Práce na ně čeká ještě dost, ale zatím jde vše podle plánu, jak řekl Jan Černý, ředitel sportovního oddělení OV.Posted by Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015 on 24. apríl 2015

Oficiálna flotila Škoda pre šampionát bude mať na jednotlivých automobiloch mená 50 českých a československých hokejových legiend. „Nápad ma dosť prekvapil a urobil mi radosť,“ uviedol bývalý skvelý brankár Jiří Holeček, ktorý v minulosti chytal aj v Košiciach.

V útrobách O2 arény na siedmich šijacích strojoch pripravujú oficiálne dresy, na ktoré dávajú menovky a čísla. Informácie zverejnil web iDnes.cz.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom