V Chorvátsku havaroval autobus s Čechmi, hlásia osem obetí

Haváriu českého autobusu neprežilo osem ľudí
Osem mŕtvych si vyžiadala v sobotu ráno havária českého autobusu v Chorvátsku. Ďalších 44 osôb utrpelo zranenia, z toho dvaja veľmi vážne. Nehoda sa stala okolo štvrtej hodiny nadránom na diaľnici A1 medzi Záhrebom a Splitom. Gospič, 23. júna 2012. Foto: SITA/AP Darko Bandic

ZÁHREB 23. júna (WEBNOVINY) – Počet obetí havárie českého autobusu v Chorvátsku stúpol na osem.

Potvrdila to Jindra Malá z českého konzulátu s tým, že medzi obeťami jej aj sedemročné dieťa. Pôvodné správy hovorili o siedmich mŕtvych, chorvátski záchranári však vytiahli z vraku ôsme telo.

Zranenia rôzneho rozsahu utrpelo 43 ľudí. Všetkých hospitalizovali v Gospiči, troch najťažšie zranených previezli do Záhrebu.

Dve z ťažko zranených sú dievčatá vo veku 12 a 13 rokov.

Nehoda sa stala okolo štvrtej hodiny nadránom na diaľnici A1 medzi Záhrebom a Splitom. Autobus medzi tunelmi Krpani a Sveti Rok prerazil stredové zvodidlá, prešiel do protismeru a prevrátil sa na bok.

Obrazom: V Chorvátsku havaroval autobus s českými turistami

Haváriu pravdepodobne spôsobil vodič, ktorý zaspal. Jeden šofér podľa dostupných informácií nehodu prežil a polícia ho už vypočúva. Diaľnicu museli uzavrieť v oboch smeroch.

Autobus, v ktorom sa viezlo na dovolenku 50 pasažierov, patril brnianskej cestovnej kancelárii Atlas Adria. Väčšina cestujúcich bola z Brna a okolia, niektorí boli z Prahy. Mierili na Makarskú riviéru do letoviska Baška voda. Prepravca pošle do Chorvátska náhradný autobus, ktorým sa môžu ľahšie zranení vrátiť späť do Česka.

Haváriu českého autobusu neprežilo osem ľudí
Foto: SITA/AP Darko Bandic

https://www.youtube.com/watch?v=IK2meLo_e1g

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom