V Chorvátsku horia lesy aj vinice, evakuovali desiatky ľudí

Grécke požiare majú na svedomí prvú obeť, hasiči varovali verejnosť
Za prvú obeť tohtoročných požiarov padol v Grécku štyridsaťsedemročný policajt, ktorý sa podieľal na hasení požiaru na jednom z aténskych predmestí a nezvestný bol už od piatka. Foto: SITA/AP

ZÁHREB 21. júla (WEBNOVINY) – Obec Trstenik v južnom Chorvátsku ohrozuje rozsiahly lesný požiar, kvôli ktorému museli evakuovať niekoľko desiatok miestnych obyvateľov. Informovala o tom v utorok chorvátska televízia HRT.

Trstenik leží na juhu polostrova Pelješac, ktorý je známy pestovaním viniča. Lesný požiar tam už zničil borovicové porasty i časť viníc. Hasiči sa teraz sústreďujú na ochranu ľudských obydlí v Trsteniku a na evakuáciu jeho obyvateľov, uviedol pre HRT jeden z požiarnikov.

Chorvátska televízia v utorok informovala aj o tom, že lesný požiar na neďalekom ostrove Korčula do dnešného rána zničil 500 hektárov borovicového lesa.

Chorvátsko zažíva týždeň nezvyklých horúčav, keď sa teploty pohybujú okolo 40 stupňov Celzia, čím sa výrazne zvýšilo riziko lesných požiarov na turistami vyhľadávanom pobreží Jadranského mora.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom