V Číne minulý rok zachránili 24 000 unesených detí a žien

Dieta
Foto: SITA, AP

PEKING 11. marca (WEBNOVINY) – Čínska polícia zachránila minulý rok vyše 24 000 unesených žien a detí, ktoré gangy predávali na adopciu alebo prostitúciu. V nedeľu o tom na svojej webovej stránke informovalo čínske ministerstvo pre verejnú bezpečnosť.

Obchodovanie s ľuďmi predstavuje v Číne vážny problém, ku ktorému prispieva aj politika jedného dieťaťa, vďaka ktorej rodiny preferujú chlapcov. Podľa informácií ministerstva v roku 2001 v celej Číne zachránili 8660 detí a 15 458 žien, ktoré boli obeťami únosu. Polícii sa tiež podarilo rozbiť skoro 3200 gangov obchodujúcich s ľuďmi vrátane zločineckej siete, ktorá posielala Číňanky do Angoly na prostitúciu.

Polícia zistila, že minulý rok uniesli alebo kúpili, a predali na adopciu vyše 2000 čínskych detí. V novembri v provincii Šan-tung rozbila polícia gang, ktorý kupoval deti od chudobných rodičov a predával ich za 8000 dolárov. Počet prípadov predaja detí rodičmi v Číne podľa ministerstva stúpa a záujem o ilegálnu adopciu v zahraničí je veľký. Ministerstvo vybudovalo minulý rok celonárodný systém, ktorý archivuje vzorky DNA rodičov unesených detí. V prípade ich záchrany ich úrady takto môžu čo najskôr vrátiť rodinám.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom