V Corgoň lige padlo veľa gólov, Slančík urazil rozhodcu

Spartak Myjava - FC Nitra 4:0
Sprava: Vladimír Kukoľ zo Spartak Myjava a Jaroslav Kolbas z FC Nitra v zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava - FC Nitra. Myjava, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

MYJAVA 5. októbra (WEBNOVINY) – Po piatkovej predohrávke, v ktorej Senica prehrala v nervóznom zápase so Slovanom pokračovala v sobotu Corgoň liga ďalšími piatimi zápasmi 13. kola.

V troch stretnutiach, ktoré mali výkop o 14:30 padli zhodne štyri góly. Bystričania vyhrávali v Čermeli od 16. minúty zásluhou Vajdu 1:0.

Tesne pred odchodom do šatní však videl červenú kartu za urážku rozhodcu jeho spoluhráč Slančík a početnú presilu Košičania po prestávke dokonale využili na víťazný obrat.

Do streleckej listiny sa postupne zapísali Pačinda, Duda a Novák.

Rovnaký výsledok sa zrodil aj pod Čebraťom, z víťazstva sa však netešila domáca „Ruža“, ale hostia zo Zlatých Moraviec.

Všetky góly padli v prvom polčase, skóre otvoril v 18. minúte Obročník a krátko po ňom rozvlnil sieť aj Babic, kanonier Tawamba potom síce znížil, ale v nadstavenom čase uzavrel gólový účet stretnutia Orávik.

V súboji Myjavy s Nitrou si 1536 divákov muselo počkať na úvodný presný zásah až do 61. minúty, domáci Spartak potom na radosť domácich fanúšikov pridal ďalšie tri góly a hostia tak odchádzali pod Zobor so štvorgólovou prehrou.

Od 17:30 boli na programe zápasy Trenčin – Trnava a Žilina – Dunajská Streda, v oboch sa zrodili remízy.

Futbal – Corgoň liga 2013/2014 – 13. kolo:

Spartak Myjava – FC Nitra 4:0 (0:0)

Góly: 61. Š. Pekár (z pok. kopu), 63. Ferenčík, 84. Častulín, 90.+ Dubeň (vlastný), ŽK: 18. Siva, 50. Kosík – 53. Bagi, 59. Šimončič, 90.+ Hála, rozhodovali: Hracho – Vorel, Hrdlička, 1536 divákov

Myjava: Solnička – Siva, Černáček, Častulín, Lukšík, Šulek – Kukoľ (75. Neoveský), Kuračka, T. Bruško (39. Ferenčík), E. Daniel, Š. Pekár – Kosík (87. Vavák)

Nitra: D. Perniš – Kolbas, Kaspřák (32. Dubeň), V. Gajdoš (76. Kotrík), Hála – Turčák, Bagi, A. Čermák, Šimončič, Šmehyl (64. Vestenický) – Cléber

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „Po dvoch zápasoch vonku, ktoré sme nehrali dobre, sme si chceli vrátiť pohodu s fanúšikmi, lebo nás zdobilo, že s nami boli pri dobrom aj zlom. Zápas bol vyrovnaný, medzi mužstvami nie sú veľké rozdiely. Toto bola Myjava, ochotná behať. Chorí boli Pelegríni, Marček, Urgela, aj obaja brankári. Bolo v tom srdiečko. Prvý gól urobí veľa v takomto zápase. Potom to vyznelo trošku exhibične, čo môže psychicky mužstvu pomôcť. Zostali sme v hre o prvé miesta pod Slovanom, čo je veľmi povzbudzujúce pre celý klub.“

Vladimír Koník (tréner Nitry): „Zápas sme prehrali od premenenej penalty. V prvom polčase moje mužstvo dobre kombinovalo a vyrážalo do útočnej fázy hry, len bohužiaľ sme v nej jaloví. V prvom dejstve sme súpera do vážnej šance nepustili. V druhej časti prišiel v priebehu dvoch minút druhý gól, tam sa ten zápas zlomil. Mrzí ma, že dva góly dostaneme, keď ideme do zakončenia. Myjava zaslúžene vyhrala.“

Obrazom: Myjava deklasovala Nitru 4:0

Zľava: Tomáš Bruško zo Spartak Myjava, Tomáš Bagi a Miloš Šimončič obaja z FC Nitra v zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava - FC Nitra. Myjava, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

Zľava: Peter Kuračka zo Spartak Myjava, Adrián Čermák a Šimon Šmehyl obaja z FC Nitra v zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava - FC Nitra. Myjava, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Zľava: Peter Solnička zo Spartak Myjava a Tomáš Bagi z FC Nitra v zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava - FC Nitra. Myjava, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Sprava: Dušan Perniš a Jaroslav Kolbas z FC Nitra, Pavol Kosík zo Spartak Myjava a Martin Hala z FC Nitra v zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava - FC Nitra. Myjava, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský
Milan Ferenčík zo Spartak Myjava (vpravo) v zápase 13. kola futbalovej Corgoň ligy medzi Spartak Myjava - FC Nitra. Myjava, 5. október 2013. Foto: SITA/Martin Medňanský

I. polčas

V typicky jesennom počasí sa dej zápasu odvíjal v prvom polčase hlavne v strede poľa. Ako prvý pohrozil domáci Kukoľ v 5. min strelou zo strednej vzdialenosti.

Pekný pokus k žrdi po priamom kope vyslal v 8. min Cléber, Solnička však loptu vyrazil. Agilný Cléber poslal v 22. min center na hlavu Bagiho, brankár Myjavy musel byť pozorný.

V 35. min skúšal šťastie v domácom drese opäť Kukoľ, ale strela do stredu brány nenarobila Pernišovi problémy.

II. polčas

Do druhého dejstva vstúpili „kopaničiari“ aktívne a zatlačili hostí. V 50. min neposúdil rozhodca súboj Kosíka s obrancami Nitry v pokutovom území ako nedovolený.

V 59. min pohrozil strelou z pravej strany Turčák, Solnička chytil a hneď založil protiútok, na konci ktorého fauloval Kukoľa v šestnástke Šimončič a nariadený pokutový kop premenil Pekár – 1:0.

O štyri minúty neskôr udreli Myjavčania gólovo druhýkrát, keď sa pekne uvoľnil v pokutovom území Daniel, jeho strelu ešte jemne tečoval Ferenčík a lopta skončila v sieti – 2:0.

Na najkrajšiu akciu zápasu si diváci počkali až do 83. min – z protiútoku domáca trojica Daniel, Šulek, Častulín biliardovým spôsobom vyšachovala obranu Nitry a Častulín pohodlne skóroval do odkrytej bránky – 3:0.

V 88. min prevetral peknou strelou Pernišove rukavice Pekár.

V poslednej minúte došlo k nedorozumeniu hosťujúceho Dubeňa a brankára Perniša a Myjava tak dosiahla štvrtý gól – 4:0.

AS Trenčín – FC Spartak Trnava 2:2 (2:2)

Góly: 7. T. Malec, 16. Kleščík (z pok. kopu) – 11. E. Sabo, 19. Poznar, ŽK: 17. Mazáň – 15. Poznar, 25. Štepanovský, 45. Hodek, 57. Sabo, 86. Grabež, rozhodovali: Fajčík – Benko, Kubačka, 3920 divákov

Trenčín: Volešák – Čögley, Kleščík, Rundič, Mazáň (71. Bero) – Bariš – Van Kessel, William, Holúbek, Hajradinovič (59. Mondek) – T. Malec

Trnava: Strapák – Štepanovský, Adámik, Janečka, J. Chovanec – Grabež – Mikovič, Hodek (79. K. Kuzma), Augustíni, E. Sabo (80. Schranz) – Poznar

Ivan Vrabec (tréner Trenčína): „Podľa môjho názoru to bolo veľmi dobré stretnutie, otvorené až úplne do konca, pretože obe mužstvá chceli zvíťaziť. My sme dvakrát viedli, ale po našich vlastných obrovských chybách v defenzíve sa súperovi podarilo vyrovnať. Trnava hrala na protiútoky, ktoré jej aj vychádzali, my sme v defenzíve v niektorých momentoch sklamali a aj v útoku nám chýbalo viac pokoja. Konečná remíza sa nám javí ako spravodlivá.“

Juraj Jarábek (tréner Trnavy): „Chceli sme napraviť naše predošlé veľmi zlé výsledky v Trenčíne, takže sme sa na tento zápas špeciálne pripravovali na umelej tráve. Trenčín mal vynikajúci vstup do zápasu, keď v úvodnej dvadsaťminútovke dominoval. My sme dobre bránili a bojovali a v ďalšom priebehu sme už začali hrať to, čo sme si predsavzali. Zamerali sme na rýchly prechod do útoku, čo sa nám aj často darilo realizovať. Takisto sa nám podarilo vyrovnať skóre na 2:2. V druhej časti sme už boli lepším tímom, začali sme súpera napádať dôraznejšie, ale nedokázali sme premieňať naše šance. Po dobrom futbale z oboch strán sme s remízou a získaným bodom spokojní, pretože každý zisk z vonku je cenný.“

Obrazom: Spartak Trnava remizoval v Trenčíne 2:2

AS Trenčín - FC Spartak Trnava 2:2
Zľava: William de Alves Oliveira z AS Trenčín a Martin Mikovič z FC Spartak Trnava počas 13. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC Spartak Trnava. Trenčín, 5. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

Sprava: Tomáš Malec z AS Trenčín a Jozef Adámik z FC Spartak Trnava počas 13. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC Spartak Trnava. Trenčín, 5. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Hráč AS Trenčín Tomáš Malec (vľavo) sa raduje z gólu na 1:0 počas 13. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC Spartak Trnava. Trenčín, 5. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Fanúšikovia FC Spartak Trnava počas 13. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC Spartak Trnava. Trenčín, 5. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr
Zľava: Ján Chovanec z FC Spartak Trnava, Gino van Kessel z AS Trenčín a Erik Sabo z FC Spartak Trnava počas 13. kola Corgoň ligy v zápase medzi AS Trenčín a FC Spartak Trnava. Trenčín, 5. október 2013. Foto: SITA/Tomáš Somr

I. polčas

Úvod zápasu bol hektický a bohatý na góly. Domáci začali tlakom, v 6. min Kleščík trafil žrď a onedlho sa už skóre menilo, keď na Holúbkov priamy kop si hlavičkou nabehol Malec – 1:0.

V 11. min hostia vyrovnali, zmätok a sériu striel pred domácou bránou zakončil z diaľky dôraznou prízemnou jedovkou k žrdi Sabo – 1:1.

V 15. min Poznar v šestnástke fauloval Maleca a následný pokutový kop Kleščík bezpečne premenil na druhý gól Trenčína – 2:1.

Lenže aj na tento presný zásah hostia rýchlo odpovedali, o štyri minúty neskôr po zaváhaní domácej defenzívy zostal pred bránou Poznar, ktorý technickou strelou prekonal Volešáka – 2:2.

Potom sa hra už konečne upokojila, domáci mali neustálu prevahu, počas ktorej Kleščík v 26. min hlavičkoval do brvna, ale na kopačkách hráčov Trenčína bolo príliš veľa nervozity a hostia len čakali na svoju príležitosť.

II. polčas

Po zmene strán mužstvá neponúkli nijako zvlášť kvalitný futbal, domáci pôsobili kŕčovito a robili príliš mnoho chýb, Trnava okrem bránenia len číhala na brejkové možnosti.

V 67. min hosťujúci Mikovič po vypichnutí lopty protihráčovi nastrelil iba žrď prázdnej bránky.

Málo atraktívny zápas sa skončil nerozhodne, pretože v jeho samom závere domáci zopár náznakov šancí už nedokázali zužitkovať.

FK Ružomberok – FC ViOn Zlaté Moravce 1:3 (1:3)

Góly: 37. Tawamba – 18. Obročník, 20. M. Babic, 45.+ Orávik, ŽK: 63. Greššák – 42. Chrappan, 69. Orávik, 70. L. Szabó, rozhodovali: Smolák – Poláček, Lieskovský, 1790 divákov

Ružomberok: M. Nikolič – P. Maslo (39. Mehremič), M. Nosek, Adamovič, Zreľák – Greššák (69. Lukáš Lupták), Martin Nagy (76. Serečin) – Ďubek, Zošák, Lačný – Tawamba

Zlaté Moravce: M. Kuciak – Pavlenda, Chrappan (56. P. Majerník), Pintér, Chren – Obročník – Orávik, Fernando Furtado (88. P. Szabó), M. Babic, Pribula (76. P. Mazan) – L. Szabó

Jozef Vukušič (tréner Ružomberka): „Urobili sme veľké chyby v defenzíve, za čo sme pykali. Opäť sme sa dostali do situácie, kde sme museli doťahovať náskok súpera, čo do našej hry vnieslo nervozitu. Dnes sme neukázali to, čo vieme. Zodpovednosť za prehru nesú rovnako hráči, ako aj ja sám.“

Dušan Liba (tréner Zlatých Moraviec): „V úvodnej polhodine sme súpera do ničoho nepustili. Mali sme tri šance a všetky sme využili. V druhom polčase nás podržal brankár Kuciak, keď zneškodnil Lačného nájazd. Domáci hrali dosť kŕčovito a ich útočné snahy sa končili spravidla ešte pred naším pokutovým územím. Zvíťazili sme zaslúžene.

I. polčas

Prvú šancu duelu mal domáci Zošák už po pár sekundách hry, no jeho prízemnej strele chýbala väčšia presnosť. Potom sa dlho hralo v réžii Zlatých Moraviec.

V 6. min si s jemnou hlavičkou L. Szabóa ružomberský brankár Nikolič ešte poľahky poradil. V 18. min trestný kop Orávika našiel ideálne postaveného Obročníka, ktorý hlavičkou k ľavej žrdi otvoril skóre – 0:1.

Ružomberčania sa z úderu ešte ani nestačili spamätať a o dve minúty neskôr inkasovali druhýkrát, tentokrát z Babicovej hlavy po Obročníkovom rohovom kope – 0:2.

Dovtedy spiaca „ruža“ sa začala pomaly prebúdzať. Po polhodine hry sa v šanci ocitol Tawamba, ale jeho hlavička bola málo dôrazná. „Opravný pokus“ konžského útočníka v službách MFK prišiel v 37. min, keď gólovo zužitkoval Zošákovu prihrávku – 1:2.

V nadstavenom čase prvého polčasu využil zaváhanie domácej obrany Orávik a hostia išli do šatne s dvojgólovým náskokom – 1:3.

II. polčas

Zaujímavejšie veci v druhom dejstve sa začali diať až po nezáživnej úvodnej štvrťhodine. Najprv Lačný spálil tutovku, keď nikým neatakovaný namieril len do Kuciaka.

Potom Greššák vo vlastnom pokutovom území fauloval Fernanda Furtada, no z nariadeného pokutového kopu trafil M. Babic len žrď. Až do konca stretnutia sa potom hral pod Čebraťom futbal len priemernej úrovne.

MFK Košice – FK Dukla Banská Bystrica 3:1 (0:1)

Góly: 52. Pačinda, 56. Duda, 69. J. Novák – 16. P. Vajda, ŽK: 30. Sekulič, 33. Bašista – 29. Savič, 38. Chrien, ČK: 45. Slančík (Banská Bystrica) za urážku rozhodcu, rozhodovali: Trutz – Slyško, Tomčík, 1930 divákov

Košice: Tofiloski – Ostojič (89. L. Urban), P. Kavka, Bašista, Sekulič – Bukata, Hovančík – Pačinda (80. Gál), Duda, J. Novák (85. L. Djordjevič) – Haskič

Banská Bystrica: Boroš – P. Vajda, Nosko, Savič – Považanec (67. Brašeň) – Turňa, Chrien, Faško (50. Podstavek), Peňaška – Slančík, Pavol Jurčo (57. M. Marcin)

Radoslav Látal (tréner Košíc): „Dobre sme sa pripravili na tento duel. Prvý polčas však nebol z našej strany dobrý. Strácali sme veľa lôpt a opäť raz sme inkasovali po štandardnej situácií. Po vylúčení hosťujúceho hráča sme preskupili sily a podaril sa nám obrat. Za stavu 2:1 som už veril, že zápas zvládneme.“

Norbert Hrnčár (tréner Banskej Bystrice): „Prvý polčas sme dobre zvládli, daril sa nám prechod do útoku a neraz sme sa dostali do nádejného prečíslenia. Stretnutie sa zlomilo po vylúčení Slančíka. Domáci túto výhodu pretavili do víťazného obratu.“

I. polčas

V Čermeli sa začalo dosť opatrne, až Jurčova slabá strela v 13. min zamestnala po prvýkrát brankára Tofiloského. O tri minúty neskôr však už hostia udreli gólovo. Po rohu zahranom nakrátko si na center ideálne nabehol Vajda a hlavou bez problémov k žrdi otvoril skóre stretnutia – 0:1.

Domáci mohli odpovedať už v 19. min takisto po rohu, no Kavka mieril iba do ľavej žrde Borošovej bránky. Domáci boli od tohto momentu jednoznačne lepším mužstvom a neustále zamestnávali hosťujúceho brankára. Ten v 22. min Dudovu strelu iba vyboxoval pred seba. Na opačnej strane Faškov pokus mieril tesne vedľa.

V 25. min po závare a následnej strele Bukatu vykopával loptu z bránkovej čiary Nosko. V 39. min Novákovu bombu Boroš znova vyboxoval pred seba, ale nikto z Košičanov odrazenú loptu nezakončil.

Dve minúty pred prestávkou Ostojičovu delovku Nosko hlavou jemne tečoval nad brvno prekonaného Boroša. Po následnom rohu Haskič trafil tentoraz pravú žrď bránky „vojakov“. Tesne pred odchodom do šatní videl červenú kartu Slančík za urážku rozhodcu a početnú presilu Košičania po prestávke dokonale využili na víťazný obrat.

II. polčas

V 48. min Bukatovu strelu ešte Boroš pri žrdi chytil, no v 52. min po rýchlej kontre Novák uvoľnil Pačindu a ten nedal brankárovi súpera šancu – 1:1.

Už o minútu neskôr sa vo vyloženej šanci ocitol Haskič, ale zblízka netrafil Pačindov center. V 56. min opäť Haskič posunulo loptu Dudovi a ten nadvakrát prekonal gólmana hostí – 2:1. Čoraz častejšie o sebe dával vedieť aj navrátilec Ján Novák.

V 64. min ešte Boroš jeho pokus vyrazil, no o päť minút neskôr po Haskičovom uvoľnení už topkanonier mieril presne – 3:1. Po tomto momente Košičania ubrali nohu z plynu a zápas bez väčších problémov dotiahli do víťazného konca.

MŠK Žilina – FK DAC 1904 Dunajská Streda 0:0

ŽK: 90.+ Belic (Dunajská Streda), rozhodovali: R. Weiss – E. Weiss, D. Hrčka, 1528 divákov

Žilina: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes (84. Čmelík) – Pečovský – J. Mihalík (79. Gergel), Paur (67. Jelič), Škvarka, Pich – T. Majtán

Dunajská Streda: Belic – Vitório da Silva, Matúš, Peter Majerník, L. Beňo – Boya – E. Ujlaky, Michal Gašparík, Antunovič (79. Kwin Amban), Hošek (70. M. Sedlák) – Mesanovič (85. Szarka)

Adrián Guľa (tréner Žiliny): „Bolo to o obliehaní jednej polovice ihriska, o príležitostiach, troch-štyroch gólových. Prevaha nám nepriniesla účinnú koncovku, je tu priestor na skvalitnenie hry v krídelných priestoroch. Súper sa poriadne ani nedostal na našu polovicu, ale máme z toho zmiešané pocity. Chalani to skúšali rôznymi spôsobmi, ale nevyšlo to. Je to pre nás ťažké, ale verím, že nás to zmobilizuje, je to znovu len o tvrdej práci.“

Mikuláš Radványi (tréner Dunajskej Stredy): „Prišli sme do Žiliny skromne, celú taktiku sme podriadili tomu, aby sme tu získali bodík, čo sa nám aj so šťastím podarilo. V tejto situácii robím s mužstvom na tom, aby defenzíva vyzerala lepšie, čo sa aj darí. Smerom dopredu to ešte nie je najlepšie, ale teraz budeme mať dva týždne na to, aby sme na tom popracovali. Na horúcej žilinskej pôde sme získali bod, s ktorým som spokojný.“

I. polčas

Domáci mali od začiatku miernu prevahu, prejavovalo sa to v držaní lopty a kombináciách, ktoré však väčšinou končili na hranici pokutového územia Dunajskej Stredy.

Prvú vážnejšiu šancu mala Žilina v 10. min, Mihalíkov center sprava zasiahol Majtán, ale jeho strela letela nad hornú žrď. V 15. min kontroval na opačnej strane Ujlaky, ale ani on netrafil bránku.

V prvom polčase sa hral „pochodový“ futbal medzi šestnástkami, žilinské strelecké pokusy lietali veľmi vysoko. V 37. min ušla domácim dvojica Gašparík, Mesanovič, ale kapitán hostí odcentroval loptu priamo do rúk brankára Dúbravku.

II. polčas

Po zmene strán Žilinčania trochu zrýchlili kombinácie, ale vážnejšie gólové šance neprichádzali. Pečovského strely spoza šestnástky v 53. a 57. min leteli obe vedľa. Postupne hra presunula do stredu ihriska a pripomínala prvý polčas. Po Jeličovom centri zľava strieľal v 74. min z voleja Pich, ale ani tento pokus nebol presný.

Desať minút pred koncom mohol rozhodnúť Majtán, ktorý sa dostal až pred brankára Belica, ale z „päťky“ netrafil bránu. V 88. min strieľal zblízka obranca Akakpo, Belic však jeho pokus zlikvidoval. V posledných minútach pribúdala na ihrisku nervozita, Žilina nedokázala vytvoriť účinný tlak a hosťom sa podarilo ubrániť pod Dubňom bezgólovú remízu.