V Corgoň lige sa zrodili štyri remízy a jedna výhra

Spratak, myava
Myjava doma s Trnavou remizovala. Foto: SITA/Martin Medňanský

BRATISLAVA 27. októbra (WEBNOVINY) – V Sobotu boli na programe futbalové zápasy 14. kola Corgoň ligy.

Spartak Myjava – FC Spartak Trnava 2:2 (0:0)

Góly: 48. a 72. Sládek – 59. Michal Gašparík, 86. Janečka, ŽK: 15. Marček, 45. Kukoľ, 59. Černáček, 90. Kosík – 24. Janečka, 75. P. Čarnota, 90.+ M. Vyskočil, rozhodovali: Matúš – Súkeníková, Vindiš, 2691 divákov

Myjava: Šulla – Siva, Častulín, Černáček, T. Mrva – P. Ďuriš, Kuračka (78. Peter Majerník), Kukoľ (63. Dian), Marček (63. Jastráb), Sládek – Kosík

Trnava: Rusov – Janečka, Koubský, Čvirik, E. Sabo – P. Čarnota, Ľ. Hanzel (58. Pavelka), Karhan, Michal Gašparík (90.+ Schranz) – Ciprys (68. Vlasko), M. Vyskočil

Ladislav Hudec (tréner Myjavy): „V prvom polčase sme mali rešpekt pred súperom. Trnava hralo dobre, mala tam nejaké situácie, my tiež. Po zmene strán sa nám podarilo skórovať po dvoch individuálnych akciách Sládeka. Po zmene strán boli sme blízko k víťazstvu. Mrzia nás niektoré situácie, ktoré rozhodcovia odpískali, ale to už asi patrí k futbalu. Bol plný dom, dramatický zápas, pre toto sa oplatí chodiť na futbal. Prajem Trnave, aby bola druhá, tretia, aby celá liga nemusela trpieť tým, že je posledná.“

Pavel Hoftych (tréner Trnavy): „Vedeli sme, že nás tu čaká náročné stretnutie. Prvý polčas bol taký zahrievací, v druhom sa už hralo hore-dole. Boli sme to my, ktorí sme dvakrát doťahovali náskok Myjavy. Druhý gól domácich je pre mňa nepochopiteľný – štyria hráči šli proti Sládekovi a on nám strelil gól. Našťastie sme vyrovnali. Na tomto teréne sa asi nedá hrať iný futbal, iba plný bojovnosti, nasadenia a sklzov.“

I. polčas

V dueli dvoch Spartakov sa hráči museli od úvodu vyrovnať so zmáčaným terénom. Aktívnejšie do zápasu vstúpili hostia, mali loptu viac na kopačkách. Prvú vážnejšiu strelu vyslal v 12. min Michal Gašparík. Už o minútu kontrovali domáci, Sládekovu strelu Rusov vytesnil na roh.

V 23. min Gašparík potiahol loptu po pravej strane, prihral Janečkovi, ten si zasekol brániacich hráčov, ale jeho následná strela bola zblokovaná. Odpoveď Myjavčanov bola rýchla, v 26. min prihral zľava Kuračka voľnému Kukoľovi, ten strieľal tesne nad bránku.

Po polhodine hry prišiel trnavský center z ľavej strany, Janečkova hlavička však bola nepresná. V 39. min odcentroval Karhan, k odrazenej lopte šprintoval Sabo, ale Šulla včasným vybehnutím zmenu skóre nedovolil. V záverečnej minúte prvého polčasu sa ešte po rohovom kope Trnavy dostal ku strele Čvirik, mieril však nepresne.

II. polčas

Hneď po zmene strán sa domáci ujali vedenia. V 48. min priťukol Kosík loptu Sládekovi a pre útočníka Myjavy sa otvoril priestor na presné zakončenie – 1:0. Vyrovnanie prišlo v 59. min: k priamemu kopu z 20 metrov sa postavil Michal Gašparík a krásnou strelou rozvlnil sieť – 1:1.

Vrátiť vedenie na domáce kopačky mohol v 62. min Kukoľ, jeho zblokovaná strela však išla mimo bránky. V 68. min sa center dostal až k hosťujúcemu Pavelkovi, ten však ako keby s tým nerátal a loptu poslal zblízka nad Šullovu bránku. Trnavčania mali prevahu, no Gašparík nevyužil príležitosť.

Naopak domácim hráčom vyšla „kontra“, lopta sa dostala ku Sládekovi, ten sa presadil pomedzi dvoch obrancov hostí a strelou k žrdi opäť strhol vedenie na myjavskú stranu – 2:1. Trnava vrhla všetky sily do útoku a dočkala sa vyrovnania v 86. min, keď po rohovom kope skóroval obranca Janečka a stanovil výsledok na 2:2.

1. FC Tatran Prešov – AS Trenčín 1:2 (1:0)

Góly: 12. Ševčuk – 56. Mondek, 86. Štefánik, ŽK: 52. Adam, 82. Adámik, 88. Ševčuk – 15. Godál, 65. Kleščík, rozhodovali: Horváth – Bobko, Borsányi, 1026 divákov

Prešov: Jakub Diviš – Kolbas, P. Petráš, Adámik, Bartek – Peter Lipták, M. Adam – Papaj (61. Jakovlev), M. Marcin (64. P. Katona), Dolný (9. Guba) – Ševčuk

Trenčín: Volešák – Holúbek, Kleščík, Godál, Mondek (90.+ Mazáň) – Baéz – F. Kubík (70. Mazan), Štefánik (90.+ Lobotka), Í. Díaz, Čögley – Depetris

Angel Červenkov (tréner Prešova): „Začali sme veľmi dobre, vyhrávali sme v 12. min 1:0, ale odvtedy sa hráči nedokázali presadiť v strede poľa. S výkonom mojich hráčov nie som spokojný.“

Adrián Guľa (tréner Trenčína): „Mali sme pomalší vstup do zápasu a prehrávali sme 0:1. Odvtedy sme boli lepším mužstvom, dokázali sme otočiť nepriaznivý stav výborným výkonom.“

I. polčas

V Prešove sa diváci dočkali gólu už v 12. min, keď Ševčuk aj s prispením žrde skóroval – 1:0. Trenčania sa pokúšali zmeniť nepriaznivý stav, ale strely „navrátilca“ Kubíka a Štefánika leteli nad Divišovu bránku.

V 32. min zahodil nemožné hosťujúci Depetris, keď po centri Mondeka netrafil opustenú bránku. S pribúdajúcimi minútami sa Trenčania usadili na polovici domácich, ale chýbala im finálna prihrávka. V nadstavenom čase mohol zvýšiť náskok Tatrana opäť Ševčuk, ale Gubov center tečoval len do žrde trenčianskej bránky.

II. polčas

Trenčín vstúpil do druhého polčasu aktívne. Strely Kubíka a Baéza nevystrašili Jakuba Diviša. Prišla však 56. min a Mondek nádhernou strelou do „šibenice“ vyrovnal. O minútu mohol Trenčín vyhrávať, ale Diviš zmaril sólo Kubíka. Hostia boli jednoznačne lepší v priebehu druhého polčasu a domáci nevedeli, kam skôr skočiť.

V 70. min sa ozýval piskot prešovských tribún a diváci pomaly opúšťali štadión. Katastrofálny výkon prešovských hráčov potrestal v 86. min Štefánik, ktorý s prehľadom strelil vedúci gól Trenčína. Hostia si zaslúžene odviezli z metropoly Šariša tri body.

FC Nitra – FC ViOn Zlaté Moravce 1:1 (0:1)

Góly: 70. Matúš Mikuš – 22. Hodek, ŽK: 40. J. Harbuľák, 58. Matúš Mikuš – 18. Bortel, 77. M. Pavlovič, rozhodovali: Pavlík – Benko, Tomčík, 310 divákov

Nitra: M. Kopecký – Kaspřák, Struhár, Kinček, J. Harbuľák (46. Boszorád) – Ľ. Kolár (59. L. Zelenický), M. Szabó, Šimončič, Cléber (75. Šimonek) – Matúš Mikuš, Kroupa

Zlaté Moravce: M. Kuciak – A. Candrák, Pavol Majerník, Bortel, Chren – Orávik, L. Kováč (80. Bolinha), Obročník, Škvarka (90. Peter Farkaš) – Hodek, Ľ. Bernáth (73. M. Pavlovič)

Ladislav Jurkemik (tréner Nitry): „Do zápasu sme vstúpili dobre, no nedali sme góly, naopak inkasovali sme po nepozornosti v obrane. Ak by dali Moravce gól z penalty, bolo by po stretnutí. Naopak, gól sme strelili my, futbal je taký. Tento zápas by mohol znamenať, že by sa už šťastie mohlo preklopiť na našu stranu a mohli by sme začať vyhrávať. S bodom som spokojný.“

Juraj Jarábek (tréner Zlatých Moraviec): „V ťažkom futbalovom počasí podali obidve mužstvá statočný výkon. My sme zostali verní svojmu futbalu, ujali sme sa vedenia, ale keď sme nepremenil šance, Nitra vyrovnala. Myslím si, že sme boli lepší, ale musíme byť spokojní s bodom.“

I. polčas

Prvú šancu v zápase mali domáci, keď v 8. min po centri Kolára z pravej strany hlavičkoval Kroupa iba do rúk brankára hostí Kuciaka. O ďalších osem minút poslal Orávik loptu z priameho kopu z 20 metrov nad bránku Nitry.

V 22. min sa dostali hostia do vedenia, keď po prihrávke Bernátha a chybe obrany domácich sa dostal k lopte Hodek a poľahky prekonal Kopeckého – 0:1. O minútu mohlo byť vyrovnané, keď si dvojica Kolár – Kroupa zopakovala akciu z ôsmej minúty, na konci ktorej bol opäť brankár Vionu Kuciak. Po polhodine hry a rohovom kope hlavičkoval Kinček tesne vedľa bránky hostí, na opačnej strane si strely Orávika a Hodeka nenašli miesto v nitrianskej bránke.

V závere prvého polčasu dostal Šimončič loptu pred pokutové územie hostí, no poslal ju oblúčikom tesne vedľa Kuciakovej svätyne.

II. polčas

V 49. min mali hostia v rozpätí pár sekúnd niekoľko gólových príležitostí, ale Kopecký a žrď jeho bránky boli na správnom mieste. O desať minút Mikuš vyslal štipľavú strelu na Kuciaka, ten loptu vyrazil. Do dobrej streleckej pozície sa dostal aj Cleber, z 12 metrov však netrafil bránku.

V 67. min mohli hostia zvýšiť vedenie, no Bernáth nepremenil pokutový kop. Naopak prišlo vyrovnanie, keď sa po centri Šimončiča dostala lopta k Mikušovi a ten prekonal Kuciaka – 1:1. Krátko na to trafil Hodek po Bernáthovej prihrávke žrď nitriankej bránky.

Pokus Mikuša desať minút pred koncom nebol nebezpečný, ten istý hráč netrafil bránku ani v 88. min z trestného kopu a šanca Hodeka z protiútoku tiež skóre nezmenila.

MFK Košice – FK Senica 2:2 (2:1)

Góly: 22. J. Novák, 42. Škutka – 9. Piroska (z pok. kopu), 72. Varadi, ŽK: 45. Hovančík, 82. Bašista – 67. Krajčík, 69. Jaroslav Černý, rozhodovali: P. Hrčka – Lieskovský, Jenčura, 1050 divákov

Košice: Tofiloski – Viazanko, Ostojič, Bašista, Sekulič – Šinglár, Hovančík (46. K. Kuzma) – J. Novák (70. K. Karaš), Bukata, U. Matič (80. Mikuláš Tóth) – Škutka

Senica: Švenger – Krajčík, P. Pavlík, Brabec, Wijlaars – Kalabiška (71. Štepanovský) – Jaroslav Diviš, Jaroslav Černý (77. J. Križko), T. Kóňa, Piroska – Diarrassouba (61. Varadi)

Ján Kozák st. (tréner Košíc): „Vedeli sme, proti komu ideme hrať. Dovolím si tvrdiť, že Senica má najlepšie vyskladaný káder, lepší ako Žilina a Slovan. Chceli sme zápas vyhrať. Keď sme dostali prvý gól, chlapci sa snažili otočiť výsledok. Stálo ich to veľa síl, ale podarilo sa. Som smutný z toho, že neudržali vedenie. Myslím si, že by si zaslúžili vyhrať.“

Zdeněk Psotka (tréner Senice): „Predpokladal som, že to bude veľmi futbalové stretnutie. Žiaľ, počasie mu veľmi nežičilo. Aj tak však obe mužstvá chceli hrať futbal. Košice boli v prvom polčase produktívnejšie, po prestávke sme si hru zjednodušili a vďaka bojovnosti sme napokon vyrovnali. Sme veľmi radi, že sme proti ťažkému súperovi získali bod.“

I. polčas

Po celodennom daždi sa hralo na ťažkom teréne, no na výkone oboch mužstiev to nebolo poznať. Skóre stretnutia otvoril už v 9. min Piroska, ktorý premenil pokutový kop nariadený za faul Viazanka na Kóňu. Ďalšia strela Pirosku v 18. min preletela nad bránku. Aj prvý pokus Košičanov skončil v sieti. V 23. min J. Novák prestrelil z priameho kopu múr a začínalo sa odznova – 1:1.

Po polhodine hry nevyšlo hosťom prečíslenie štyroch na dvoch. Postupne mali stále viac z hry domáci a ich aktivita vyústila do druhého gólu. V 42. min sa oň postaral kanonier Škutka, ktorý na dvakrát zužitkoval Novákov center.

II. polčas

Po zmene strán sa v Košiciach rozpršalo a za hustého dažďa hráči mali čo robiť so stabilitou. Aj tak však bolo na ihrisku pomerne veľa vzruchu. Černého strela preletela tesne nad. Na druhej strane Ostojičovej hlavičke chýbali centimetre, aby skončila v sieti.

V 72. min vyhral hosťujúci Pavlík hlavičkový súboj v pokutovom území súpera, lopta smerovala do päťky, vybehol na ňu Tofiloski a nepochopiteľne ju vo vzduchu nezachytil a Varadi poľahky do prázdnej bránky vyrovnal. Päť minút pred koncom riadneho hracieho času kryl domáci brankár priamy kop Pirosku. V záverečnej minúte duelu mohol Viazanko strhnúť víťazstvo na stranu domácich, ale neuspel v samostatnom nájazde na Švengera.

Dukla Banská Bystrica – MFK Ružomberok

– zápas odložili pre nespôsobilý terén

Zápas medzi Duklou Banská Bystrica a MFK Ružomberok odložili pre nespôsobilý terén. Zápas sa mal začať o 14.30 h, ale zaúradovalo nepriaznivé daždivé počasie a hlavný arbiter stretnutia Miroslav Fajčík rozhodol o nespôsobilosti hracej plochy v čase úvodného výkopu.

„Niekoľkokrát sme hraciu plochu prešli a je podmočená. Lopta sa nekotúľala všestnástke, ani mimo nej. Na základe tohto faktu som ihrisko neuznal ako spôsobilé. Stretnutie bude odohrané v náhradnom termíne,“ uviedol dôvod svojho verdiktu rozhodca Miroslav Fajčík z Lučenca odvolávajúc sa na intenzívny dážď i zdravie hráčov.

„Vyčerpali sme všetky možnosti. Čakali sme do poslednej minúty úradného hracieho času, aby sme stretnutie zahájili. Žiaľ, ihrisko je nespôsobilé,“ dodal hlavný arbiter odloženého zápasu. Rozhodnutie neodohrať duel medzi Banskou Bystricou a Ružomberkom privítali oba tímy.

„Dážď sa zintenzívnil, takže je to optimálne riešenie. Nehral by sa dobrý futbal, bolo by to trápenie. Všade stojí voda, bolo by to strašné,“ uviedol pre agentúru SITA kapitán Dukly Banská Bystrica Michal Pančík. Pod Urpín pricestovali aj dva autobusy fanúšikov z Ružomberka. Výkopu sa nedočkali a zo Štiavničiek odchádzali sklamaní.

„Je nám ich ľúto. Pricestovali avdaždi čakali zhruba dvadsať minút. Poďakovali sme im, že prišli. Rozhodnutie arbitrov však vítame, pretože na ihrisku stáli mláky vody, dážď bol intenzívny aprihrávky po zemi neboli možné. Proste sa hrať nedalo,“ vyjadril sa kapitán Ružomberka Tomáš Ďubek.

Obe mužstvá sa predbežne dohodli na náhradnom termíne odohrať odložený duel 20. novembra, teda včase, keď sa pod Urpínom uskutoční aj hokejový extraligový zápas Banskej Bystrice so Skalicou.