V Cvernovke počas zimného Uprisingu vypukol požiar

Cvernovka
Štvorpodlažná budova Cvernovky v Bratislave po požiari, ktorý sa tam rozhorel v nedeľu nad ránom. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

BRATISLAVA 4. decembra (WEBNOVINY) – Hasiči nadránom likvidovali požiar, ktorý sa rozhorel v štvorpodlažnej budove Ružového hradu Cvernovka v Bratislave počas zimného Uprising Reggae festivalu.

K požiaru vyrazili asi o 2:30 v noci, v tom čase bolo v objekte asi 300 ľudí. „Nachádzal sa tam aj veľký počet propán-butánových fliaš na vykurovanie objektu,“ uviedla operačná dôstojníčka Krajského riaditeľstva HaZZ Bratislava. Na mieste zasahovalo 33 hasičov a desať kusov techniky. Zásah hasičov sa skončil približne o 7:00.

Podľa doterajších zistení sa tri osoby nadýchli dymu a bola im poskytnutá lekárska pomoc na mieste. Požiar pravdepodobne vznikol po prevrhnutí ohrievača s propán-butánovou fľašou, ktorý sa nachádzal v priestore zastrešenej terasy. Požiar poškodil prevažnú časť interiéru objektu. „Príčina požiaru a výška škody sa vyšetruje,“ dodala operačná dôstojníčka.

Máte fotky alebo video z miesta udalosti? Pošlite nám ich na wbn@sita.sk

Polícia začala trestné stíhanie pre požiar v Cvernovke

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva v Bratislave II začal v súvislosti s požiarom v budove Ružového hradu Cvernovka na Trnavskej ulici trestné stíhanie vo veci trestného činu všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Informovala o tom bratislavská policajná hovorkyňa Petra Hrášková.

Cvernovka
Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Brány Cvernovky sa otvorili podvečer a ako prví vystupujúci sa na pódiu predstavili Foolproof Riddims, ktorých koncert však začal s miernym meškaním. Po nich vystúpila kapela Medial Banana, ktorej energický koncert spestrili viacerí hostia. Prvým z nich bol Lasky z Pary, ktorý si s Medial Banana zaspieval o tom, že najkrajšie stromy sú na Horehroní. O pár minút neskôr sa zas na pódiu ukazáli rapperi Moe a Opak alias AMO.

Tí následne znova zavolali na javisko Laskyho, s ktorým zabávajúcemu sa davu predviedli svoj spoločný hit Abstinent. AMO potom ešte zahrali skladbu Bratislava v rovnakej verzii ako na letnom Uprisingu. Posledným hosťom koncertu Medial Banana bola formácia Hugo Čáves Orchestra, konkrétne jej dychová sekcia. Krátko po skončení tohto vystúpenia sa uskutočnila premiéra nového videoklipu AMO ku skladbe Someone Else, v ktorej hosťuje U-Cee.

Festival
Foto: SITA/Ivan Kelement

Ďalším vystupujúcim interpretom bol holandský reggae spevák Ziggi Recado so skupinou Renaissance Band. Ich koncert bol v porovnaní s predchádzajúcim vystúpením o niečo pokojnejší, ľudia sa však aj napriek tomu dobre zabávali. Pre 30-ročného rodáka z karibského ostrova St. Eustatius to bola už druhá návšteva Slovenska, keď sa na Uprisingu predstavil už v roku 2008. Ziggi túto skutočnosť spomenul aj v sobotu, pričom dodal, že sa v Bratislave cíti veľmi dobre. Počas svojho približne hodinového vystúpenia zahral napríklad skladby Need To Tell You This, Smoke’s In The Aire (Joka Smoka) alebo Don’t Know Why.

Po tomto koncerte nasledovala pauza, ktorú čiastočne vyplnila Aron „Mitu“ Tesfaye s tanečným workshopom a dancehallovou exhibíciou. Krátko po polnoci sa zaplnená Cvernovka dočkala hlavnej hviezdy večera, ktorou bol dancehallový spevák Beenie Man so svojou kapelou Zagga Zow Band. Tridsaťosemročný Jamajčan vybehol na pódium v obleku a klobúku a od prvej sekundy si podmanil publikum. Jeho koncert bol plný energie a názorne tak predviedol, prečo ho prezývajú Kráľ dancehallu. Beenie Man striedal hit za hitom, čo ľudia patrične ocenili.

Po Beenie Manovi sa dostali na rad Dr. Kary a Mr. Cocoman, počas ich koncertu však približne o 2:30 vypukol požiar, preto museli organizátori festival predčasne ukončiť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom