V dohrávke 14. kola extraligy zvíťazil Poprad

Poprad

POPRAD 12. októbra (WEBNOVINY) – Hokej – Slovnaft extraliga 2010/2011 – dohrávka 14. kola základnej časti:

HK Poprad – HK Orange 20 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 15. J. Kopecký (A. Kroták, Jasečko), 37. Kmiť (A. Kroták), 46. A. Kroták (Mlynarovič), 57. Lundberg (R. Suchý, Melicherčík) – 45. Ľ. Malina (J. Cíger, Petro)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kubuš – T. Orolin, Rovenský, 2112 divákov

Poprad: Melicherčík – Jasečko, D. Brejčák, J. Kasík, R. Suchý, J. Brejčák, Nádašdi, Dubaj, Kramár – P. Svitana, Kmiť, A. Kroták – Škovira, Lundberg, Lapšanský – J. Kopecký, Klouda, Mlynarovič – Paločko, Troliga, Rapáč

HK Orange 20: Pék – L. Kozák, Čerešňák, Ľ. Malina, Imrich, Staňo, Obuch, Štumpf – T. Hrnka, Petro, Šišovský – J. Cíger, Preisinger, Sobota – O. Jokeľ, Andrej Šťastný, Vandas – Šimčák, S. Takáč, Matoušek

Poprad v predchádzajúcich dvoch domácich zápasoch nadelil svojim súperom osmičku, ale priebeh tohto stretnutia nenasvedčoval, že by sa to malo zopakovať. Napriek hernej prevahe hrali domáci nekoncentrovane a s nízkou intenzitou. Publikum prvýkrát zatlieskalo šanci Lapšanského a Lundberga v 6. minúte. V 11. minúte vyskúšal pozornosť Melicherčíka nebezpečným pokusom Sobota. Aj úvodnú presilovku zahrali Popradčania platonicky, ale napriek tomu sa radovali z gólu. Stačila im k tomu jedna úspešná kombinácia, keď biliardovú akciu zakončil do čierneho Kopecký.

Dve prečíslenia priniesla 24. minúta, ale Vandas a ani Lundbergova formácia svoje akcie nevyužili. Vlažné tempo sa prenieslo aj do hľadiska, ktoré bolo prevažne mĺkve. V závere prostrednej časti pridal Kmiť druhý gól Popradu, keď pretlačil puk cez betóny Péka.

Tretí gól na hokejke mal v 44. minúte Svitana, ktorý sa pohral s hosťujúcou obranou, ale nemieril presne. Mladí reprezentanti SR do 20 rokov znížili na rozdiel gólu v 45. minúte, keď strela Malinu skončila za chrbtom prekvapeného Melicherčíka. Už o 25 sekúnd neskôr však kontroval Kroták, ktorý rutinérskym blafákom vrátil psychickú výhodu na popradské hokejky. Dvadsiatka však aj naďalej dobiedzala a Melicherčík sa musel mať na stále pozore. Gólovú bodku za stretnutím dal po individuálnej akcii v 57. minúte švédsky legionár Lundberg.

Róbert Spišák (asistent trénera Popradu): „Bolo vidieť, že súper sa na nás dobre pripravil, najmä z hľadiska defenzívy. My sme nemali až taký dobrý deň. Boli sme málo agresívni v útočnom pásme a málo sme sa tlačili pred bránku. V tomto stretnutí sme spokojní jedine s víťazstvom.“

Štefan Mikeš (tréner Orange 20): „Popradské mužstvo využilo svoje skúsenosti. Myslím si, že keby sme neboli takí splášení a rýchlo pod tlakom, ukázali by sme viac z našich ofenzívnych kvalít. Predviedli sme dnes niektoré skvelé momenty, ale dostali sme aj zbytočné góly.“