Aktualizované: V dome prezidentky Čaputovej nahlásili bombu, podozrivú ženu už vypátrali

Zuzana Čaputová
Prezidentka SR Zuzana Čaputová počas rozhovoru pre spravodajskú agentúru SITA. Bratislava, 18. jún 2019. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 9. septembra 12:53

Anonym v nedeľu nahlásil na linku 158 nástražný výbušný systém doma u prezidentky Zuzany Čaputovej. Informuje o tom polícia na sociálnej sieti Facebook s tým, že prijala bezodkladné opatrenia a už vystopovala aj oznamovateľku. „Ide o psychiatrického pacienta,“ doplnil policajný zbor.

V prípade je už začaté aj trestné stíhanie pre šírenie poplašnej správy a 52-ročnú ženu umiestnili v cele policajného zaistenia. Ďalšie okolnosti vyšetrujú.

Ako informoval hovorca ministerstva vnútra Petar Lazarov, zložky ministerstva neberú na ľahkú váhu žiaden vyhrážny telefonát. „Dnes (v nedeľu, pozn. red.) sa o tom presvedčila pani, ktorá oznámila na linke tiesňového volania 112 bombu v byte prezidentky Zuzany Čaputovej. Okamžite po telefonáte boli nasadené sily a prostriedky ministerstva vnútra. Vo veľmi krátkom čase sa podarilo volajúcu vypátrať,“ uvádza sa v tlačovej správe s tým, že ministerka vnútra ďakuje policajtom, Úradu na ochranu ústavných činiteľov aj príslušníkom Hasičského a záchranného zboru za pohotovú akciu.

Bombu v pezinskom dome prezidentky nahlásili v nedeľu okolo 19:15, na miesto vyslali pyrotechnikov aj psovodov so psami na vyhľadávanie výbušnín. V dome bombu nenašli. Podozrivú vypátrali v jednej z bratislavských nemocníc.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Čaputová