V Dortmunde pred futbalom zatkla polícia 200 fanúšikov

Schalke
Fanúšikovia Schalke 04 počas zápasu s Borussiou Dortmund Foto: SITA/AP

BERLÍN 21. októbra (WEBNOVINY) – Pred prestížnym nemeckým bundesligovým futbalovým derby, v ktorom prehral úradujúci majster Borussia Dortmund so Schalke 04 Gelsenkirchen 1:2, došlo k výtržnostiam a potýčkam medzi fanúšikmi oboch táborov.

Zasahovať musela polícia, ktorá zatkla 200 osôb. Pri zásahu sa zranilo osem policajtov.

Fanúšikovia Dortmundu zničili jeden bar pri štadióne a následne napadli asi 600 priaznivcov Schalke.

Problémy vznikli po poludňajšom príchode asi tisícky fanúšikov Schalke do Dortmundu, ktorí počas cesty na štadión používali svetlice a iné nebezpečné predmety. Polícia sa snažila oddeliť a zmierniť napätie medzi fanúšikmi oboch tímov.

Pri incidente použila aj vodné delá, priaznivci Schalke i Dortmundu však hádzali do príslušníkov polície kamene. Fanúšikovia zničili policajné autá. Po stretnutí odprevádzali hosťujúcich divákov bezpečnostné zložky.

Toto nie je udalosť, ktorú sme si želali zažiť. Niekedy začnú u fanúšikov úradovať veľké emócie a namiesto spievania a povzbudzovania sa odhodlajú k týmto krokom,“ povedal športový riaditeľ Schalke Horst Heldt. Na stretnutie nasadili viac ako 1000 policajtov, čo je dvojnásobok počtu v porovnaní s bežným zápasom v Dortmunde.

Udalosti nemali nič spoločné s entuziazmom pre futbal. Niečo podobné v Dortmunde nechceme vidieť. Fanúšikovia oboch táborov mali jediný cieľ – robiť výtržnosti a pobiť sa navzájom,“ povedal šéf polície v Dortmunde Dieter Keil.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Borussia DortmundFC Schalke 04