V Egypte po deviatich mesiacoch obnovia futbalovú súťaž

Krvavý futbal v Egypte
Násilné konfrontácie fanúšikov po stredajšom futbalovom stretnutí v Káhire si vyžiadali viac ako 50 obetí na životoch, ďalších niekoľko desiatok ľudí sa zranilo. Informovala o tom štátna televízna stanica. Ku konfliktu došlo medzi fanúšikmi klubov Al-Ahly a Al-Masri (1:3). Incident mali na svedomí priaznivci druhého menovaného tímu, ktorí vtrhli na ihrisko bezprostredne po záverečnom hvizde. "Toto nie je futbal, ale vojna. Foto: SITA/AP

KÁHIRA 22. novembra (WEBNOVINY) – Egyptská najvyššia futbalová súťaž bude od polovice decembra po deviatich mesiacoch výluky pokračovať.

Vo štvrtok to pre agentúru MENA potvrdila vo svojom komuniké národná asociácia EFA. Plánované obnovenie futbalového diania už dva razy odložili pre obavy o bezpečnosť.

Prvého februára 2012 v Port Saide pri násilnostiach medzi dvoma fanúšikovskými tábormi po súboji domáceho Al-Masry s káhirským Al-Ahly prišlo o život 74 ľudí a stovky osôb utrpeli zranenia.

Incident vyvolali prívrženci Al-Masry, ktorí napriek priaznivému výsledku 3:1 vtrhli na ihrisko bezprostredne po záverečnom hvizde, hádzali kamene, fľaše a svetlice. Pri nepokojoch, ktoré súviseli s touto tragédiou, zahynulo v Káhire ďalších 16 ľudí. Priaznivci Al-Ahly v ostatných mesiacoch viackrát zaútočili na sídlo EFA na protest voči úmyslu obnoviť súťaž.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom