V Galante kandiduje na post primátorky aj vdova po kritickom poslancovi Gauliederovi

František Gaulieder
Pohľad na fotografiu bývalého poslanca NR SR Františka Gauliedera, ktorý prišiel o život za tragických okolností v sobotu 25. marca. Foto: archívne, SITA/Marko Erd

GALANTA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Mestská volebná komisia v Galante zaregistrovala päť uchádzačov o kreslo primátora. Je medzi nimi aj Zuzana Gauliederová, vdova po tragicky zosnulom mestskom poslancovi Františkovi Gauliederovi, ktorá kandiduje za koalíciu OĽaNO, SaS a Šanca. Takisto kandiduje aj za poslankyňu mestského zastupiteľstva.

Ďalej sa o post primátora uchádzajú Lucia Galambosová, terajší primátor Peter Paška, Katarína Štefunkvá a Zsolt Takáč, všetci ako nezávislí kandidáti. Na 19 poslaneckých miest mestská volebná komisia zaregistrovala v troch volebných obvodoch 56 kandidátov. Voľby primátorov, starostov a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev sa budú na Slovensku konať v sobotu 10. novembra.

František Gaulieder patril k najväčším kritikom súčasného primátora Galanty Petra Pašku. Zomrel koncom marca 2017 po zrážke s vlakom. Polícia v tomto prípade vylúčila cudzie zavinenie, rodina sa však s takýmto verdiktom nezmierila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe František GauliederPeter Paška